MotoNews.pl

Mansory Audi R8 V10 Spyder

23 listopada 2011

Kategoria | Mansory  Rynek Premium  Tuning
Marka, model | ,
Mansory R8 V10 Spyder 13

Wygląda na to, że nie tylko Porsche przygotowuje się już do nadchodzącej wiosny (o czym mieliśmy okazję przekonać się, oglądając wczoraj pierwsze zdjęcia modelu Porsche 911 Carrera Cabrio). Firma tuningowa Mansory też już z tęsknotą myśli o cieplejszych dniach i przedstawiła właśnie serię zdjęć swojego nowego dzieła – zmodyfikowanego Audi R8 V10 Spyder.

Niemiecki supersamochód ze składanym dachem zyskał specjalny „body kit”, na który składają się: nowe zderzaki, fartuchy boczne i spore skrzydło w tyle. Niektóre z tych komponentów na życzenie klienta mogą zostać wykonane z włókna węglowego. Pojazd zaopatrzono także w ciemne, 20-calowe felgi z lekkich stopów.

5,2-litrowy silnik V10 Spydera wyposażono w sportowy filtr powietrza, przeprogramowano jego jednostkę kontrolną i do tego wszystkiego dodano nowy układ wydechowy. Audi według Mansory zwiększyło dzięki temu swoją moc o 27 KM – do 552 KM, a maksymalny moment obrotowy o 20 Nm – do 550 Nm.

Wnętrze kabiny uatrakcyjniono za pomocą nowej, skórzanej tapicerki, aluminiowych nakładek na pedały gazu, hamulca i sprzęgła oraz podświetlanych progów drzwiowych.

Zdjęcia: Mansory, opracowanie: BM