MotoNews.pl

BMW serii 6 Coupe według AC Schnitzer

24 listopada 2011

Marka, model | ,
ACSchnitzer BMW6 Coupe 12

Na jedną z największych imprez tuningowych w Europie: Essen Motor Show niemiecki tuner AC Schnitzer przygotował premierę zmodyfikowanej najnowszej odsłony BMW serii 6 Coupé. Największa z jednostek napędowych dostępnych w BMW 650i przeszła kurację wzmacniającą – liczba koni mechanicznych zwiększyła się ze standardowych 407 do 540. 8-cylindrowy silnik potrafi rozpędzić stuningowane BMW z miejsca do 100 km/h w 4,3 sekundy. AC Schnitzer nie zapomniał także o stronie estetycznej – silnik zyskał nową pokrywę. Układ wydechowy zaopatrzono w dwa sportowe tłumiki i chromowane końcówki rur wydechowych. Przy przednich kołach zamontowano tarcze hamulcowe z ośmiotłoczkowymi zaciskami. Dynamikę jazdy udoskonalono montując w BMW nowe zawieszenie.

AC Schnitzer przygotował także kilka zestawów nowych felg, w tym 21-calowe Type VIII Racing Forged ważące zaledwie 11,5 kg (9.0J x 21″) lub 11,9 kg (10.0J x 21″) – o 30% mniej niż w przypadku standardowych obręczy.
Na zestaw poprawiający aerodynamikę nadwozia złożyły się: spojler przedni, chromowana kratka atrapy chłodnicy, spojler tylny, wstawkę w fartuchu tylnym i specjalne chromowane listwy, które można montować w zestawie lub indywidualnie.

Dodatkowe wyposażenie wnętrza objęło sportową kierownicę z poduszką powietrzną, aluminiową pokrywę na obudowę systemu i-Drive, aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła oraz nowe dywaniki.

Zdjęcia: AC Schnitzer, opracowanie: BM