MotoNews.pl

Fiat Freemont z napędem na wszystkie koła

08 lutego 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Fiat Freemont 16

Fiat przedstawił właśnie nowy wariant modelu Freemont z napędem na wszystkie koła. Jak twierdzi producent, teraz Freemont łączy wszystkie zalety SUVa, kombi i przestronnego pojazdu typu MPV.

W nowym Fiacie Freemont AWD moc przekazywana na obie osie za pośrednictwem 6-biegowej przekładni automatycznej pochodzi z 2-litrowego silnika MultiJet2 o mocy 170 KM lub 3,6-litrowej jednostki benzynowej V6 o mocy 280 KM. Nowy napęd to wyszukany pod względem technologicznym i całkowicie zautomatyzowany system, który pozwala kierowcy zachować kontrolę nad pojazdem nawet w ekstremalnych warunkach.

System działa na żądanie i został wyposażony w elektroniczną jednostkę kontrolną, która sprawdza przyczepność kół i sama decyduje, kiedy przenieść moc na tylną oś. System interweniuje w sytuacji, gdy powierzchnia, po której porusza się Freemont nie gwarantuje dobrej przyczepności (jest pokryta błotem, lodem lub śniegiem). Elektroniczny system modyfikuje przekazywanie momentu obrotowego dzięki sprzęgłu ciernemu wielotarczowemu (ECC).Ponieważ układ działa tylko na żądanie, system nie powoduje nadmiernego zużycia paliwa. Jednostka kontrolna współpracuje także z ESP i systemem kontroli trakcji.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM