MotoNews.pl

Ford Mustang Shelby GT500 Convertible w hołdzie Special Vehicle Team

08 lutego 2012

Kategoria | Shelby American  Tuning
Marka, model | ,
Ford Shelby GT500 14

SVT, czyli Special Vehicle Team to oddział Ford Motor Company odpowiedzialny za produkcję najmocniejszych modeli firmy. Po raz pierwszy został oficjalnie przedstawiony w 1992 roku podczas Chicago Auto Show prezentując wówczas model SVT Mustang Cobra w odsłonie na 1993 rok i model SVT F-150 Lightning.

Teraz Ford powraca do Chicago, by uczcić historię, a jednocześnie sięgnąć w przyszłość, pokazując model Shelby GT500 w wersji ze składanym dachem. Z okazji dwudziestej rocznicy powstania SVT na progach drzwiowych samochodu pojawiły się specjalne plakietki z napisem SVT. SVT Mustang Cobra z roku 1993 krył pod maską 5-litrowy silnik V8 o mocy 235 KM, Shelby GT500 w wariancie na rok 2013 korzysta z jednostki V8 o mocy 650 KM.

Shelby GT500 Convertible 2013 z opcjonalnym pakietem Performance radzi sobie na torze wyścigowym lepiej, niż poprzednia wersja. Nowe Shelby GT500 Convertible pokonało tor Sebring International Raceway o prawie 3,5 sekundy szybciej w porównaniu z modelami z 2011 i 2012 roku. Kluczem do tego sukcesu jest dodatkowa dawka mocy silnika oraz zaprojektowane przez SVT, regulowane elektronicznie amortyzatory wyprodukowane przez firmę Bilstein (elementy te są dostępne w pakiecie Performance) oraz nowe ustawienie zawieszenia. Nowy układ hamulcowy Brembo, z 6-tłoczkowymi zaciskami i większymi tarczami z przodu dba o to, by kierowca z łatwością mógł okiełznać moc silnika.

Oprócz pakietu Performance nabywcy będą mogli także wybrać pakiet Track, w skład którego wchodzi: zewnętrzna chłodnica oleju, chłodnica tylnego dyferencjału i chłodnica przekładni.