MotoNews.pl

Jaguar XK Artisan SE

24 lutego 2012

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
Jaguar XK Artisan SE 5

Jaguar dodał nowy wariant do serii modeli oznaczonych literkami XK o nazwie „Artisan SE” wyróżniający się ręcznymi wykończeniami wnętrza kabiny i luksusowymi materiałami, jakich w niej użyto. Edycja specjalna Artisan jest dostępna zarówno dla coupe, jak i kabrioletu.

W kabinie znajdziemy przednie fotele, deskę rozdzielczą i drzwi obite skórą „scraffito”. Podsufitkę wyłożono skórą marki Poltrona Frau®. Do wykończeń zastosowano dwa nowe rodzaje okleiny drewnianej – „Shadow Walnut” i „Dark Figured Aluminium”. Jaguar XK Artisan SE został także wyposażony w system audio 525 W marki Bowers & Wilkins, system ogrzewania siedzeń i kierownicy. W XK Artisan dostępne będą dwa kolory tapicerki, charakterystyczne tylko dla tej edycji: granatowy z czarną podsufitką i „truflowy” z szarą podsufitką. Do tego dodano progi drzwiowe i nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła z aluminium.

Nadwozie Jaguara XK Artisan może zostać pokryte lakierem w jednym z trzech odcieni zarezerwowanych specjalnie dla tej edycji: Celestial Black, Polaris White lub Rhodium Silver. Pojazd zyskał także zestaw nowych, 20-calowych obręczy z lekkich stopów.

Pod maską Jaguara XK Artisan SE pracuje standardowy, 5-litrowy silnik benzynowy V8 z wtryskiem bezpośrednim o mocy 385 KM.

Zdjęcia: Jaguar, opracowanie: BM