MotoNews.pl

Ford Explorer Sport 2013

29 marca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Ford Explorer Sport 11

Sportowa wersja Forda Explorera powróci na rynek w 2013 w nowej odsłonie z bardzo ekonomicznym silnikiem benzynowym. W nowym Explorerze Sport zastosowano bowiem jednostkę V6 EcoBoost biturbo o mocy przynajmniej 350 KM. Pojazd wyposażono również w napęd na wszystkie koła i układ Terrain Management System, który modyfikuje działanie silnika, przekładni, napędu na wszystkie koła i systemu kontroli stabilności w zależności od warunków terenowych.

Jednostka napędowa współpracuje z 6-biegową przekładnią SelectShift Automatic sterowaną za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy. W Fordzie Explorerze Sport wzmocniono również podwozie, usztywniając je i poprawiając własności jezdne sportowej odmiany Explorera.

Explorer Sport będzie dostępny w czterech kolorach nadwozia: rubinowym, platynowym, czarnym i srebrnym. Zaopatrzono go również w 20-calowe obręcze, przyciemnione reflektory i światła tylne, czarne relingi dachowe, czarną, dolną część z przodu auta i szarą siatkę atrapy chłodnicy.

Kabinę wykończono dwukolorową, skórzaną tapicerką i dodano do tego akcesoria zaprojektowane przez słynne domy mody: Balenciaga i Prada oraz podświetlane progi drzwiowe. Do dyspozycji pasażerów oddano także system audio marki Sony i dwustrefową klimatyzację oraz system informacyjno-rozrywkowy MyFord.

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM