MotoNews.pl

Lamborghini Ferruccio Concept – pojazd dla Batmana

27 marca 2012

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model |
Lamborghini Ferruccio Concept 11

W październiku przyszłego roku Lamborghini będzie obchodzić pięćdziesiątą rocznicę powstania firmy i z tej okazji włoski producent na pewno pokaże nam coś ciekawego. Jednak już teraz niezależni projektanci zaczęli prezentować swoje pomysły na uczczenie „pięćdziesiątki” marki.

Jednym z nich jest projekt Marka Hostlera, studenta wydziału projektowania transportowego na uniwersytecie w Staffordshire. Nosi nazwę Ferruccio Concept, na cześć założyciela firmy – Ferruccio Lamborghini.

Agresywny koncept Hostlera łączy formy i detale stylistyczne zapożyczone z różnych supersamochodów oznaczonych plakietką z szalejącym bykiem. W zamyśle projektanta studium miało łączyć tradycję z nowoczesnością – tył nadwozia i nisko pochyloną szybę przednią z modelu Countach, lekko zaokrąglone przednie błotniki z Miury i sylwetkę samolotu myśliwskiego znaną z nowych propozycji Lamborghini, takich jak Reventon czy Aventador LP700-4. Hostler wymarzył także sobie, że sercem Ferruccio Concept będzie 5-litrowy silnik V12 biturbo w wtryskiem bezpośrednim.


Zdjęcia: carscoop, YouTube, opracowanie: BM