MotoNews.pl

Mazda MX-5 w limitowanej edycji na lato już w Polsce

27 czerwca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Mazda MX-5 Summer 9

W polskich salonach sprzedaży już w lipcu pojawi się specjalna wersja modelu Mazda MX-5 o nazwie Summer Edition. Zainteresowanym radzimy pospieszyć się z wizytą w salonie sprzedaży, ponieważ w naszym kraju dostępnych będzie zaledwie dziesięć egzemplarzy tej limitowanej serii.

Napęd Mazdy MX-5 Summer stanowi 2-litrowy silnik MZR o mocy 160 KM współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną i mechanizmem różnicowym o ograniczonym tarciu wewnętrznym LSD. MX-5 Summer Edition bazuje na modelu w wersji wyposażeniowej Sport z elektrycznie składanym, twardym dachem, lecz została wzbogacone o dodatkowe elementy stylistyczne. Nadwozie pokryto metalizowanym lakierem w kolorze białym lub czerwonym uzupełnionym czarnymi obudowami lusterek bocznych, czarnym dachem i czarnymi obramowaniami wlotu powietrza w zderzaku i świateł przeciwmgielnych, a także specjalnymi naklejkami. Pojazd porusza się na 17-calowych obręczach aluminiowych w ciemnym, stalowym kolorze Gunmetal.

W kabinie zastosowano czarno-szarą tapicerkę skórzaną zeszytą kontrastowymi, czerwonymi nićmi, podkreślającą sportowy charakter Mazdy MX-5. Kierowca i pasażerowie mogą także korzystać z szerokiej oferty wyposażeniowej, na którą złożyły się: system audio Bose ze zmieniarką na 6 płyt CD, tempomat, łącze Bluetooth, automatyczna klimatyzacja, podgrzewane fotele, komputer pokładowy i regulowane elektrycznie szyby oraz lusterka boczne. Pakiet bezpieczeństwa obejmuje przednie i boczne poduszki powietrzne oraz takie systemy, jak ABS, EBD, EBA, DSC i TSC.

Za Mazdę MX-5 Summer Edition w Polsce trzeba będzie zapłacić prawie 111 tysięcy złotych.

 

Zdjęcia: Mazda, opracowanie: BM