MotoNews.pl

Nowa Lancia Flavia

27 czerwca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Lancia Flavia 25

Lancia rozpoczęła ten rok od wprowadzenia na rynek 5-drzwiowej wersji modelu Ypsilon, później zadebiutowała Thema – europejskie alter ego Chryslera 300 i Voyager (również przejęty z oferty Chryslera). Teraz w salonach sprzedaży pojawi się nowa Lancia Flavia, będąca wariacją na temat Chryslera 200 Convertible.

Nowa Lancia Flavia na swoich eleganckich siedzeniach może przewieźć cztery osoby. Pojazd ma długość 4,9 m, wysokość 1,4 m i szerokość 1,8 m, a jej osie rozstawiono w odległości 2,76 m, co zapewnia sporo przestrzeni wewnątrz i odpowiedni komfort jazdy.

Eleganckie i dynamiczne nadwozie Flavii wyróżnia się rzeźbionym przodem z charakterystyczną osłoną chłodnicy ozdobioną logo Lancii, oryginalnymi reflektorami i światłami przeciwmgielnymi. Panele boczne płynnie łączą przednią część z tyłem wydłużając optycznie samochód, a eleganckie aluminiowe obręcze o średnicy 18 cali dodają mu dynamiki. Tył zdobią chromowane końcówki rur wydechowych, chowany pod pokrywą bagażnika, składany elektrycznie dach i trzecie światło stopu umieszczone w górnej części, na środku bagażnika.

Wnętrze kabiny zaprojektowano tak, by pasażerowie czuli się w niej bezpiecznie, niczym przyjacielskim uścisku. Nową konsolę ozdobiono chromowanymi obramowaniami i dużym, umieszczonym centralnie wyświetlaczem. Kierownicę obito skórą i zintegrowano z urządzeniami sterującymi radiem, tempomatem i telefonem komórkowym. Fotele zaprojektowano od nowa i obciągnięto skórą, dodając aktywne zagłówki.

W ofercie wyposażeniowej nie zabrakło systemu elektronicznej kontroli stabilności pojazdu i elektronicznej kontroli trakcji, ABSu najnowszej generacji, czterech poduszek powietrznych, systemu multimedialnego UConnect® z systemem nawigacji satelitarnej i zaawansowanego systemu audio „Boston Acoustics Sound System”.

Sercem nowej Flavii jest 2,4-litrowy silnik benzynowy współpracujący z 6-biegową skrzynią automatyczną. Generuje moc 170 KM przy 6000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 220 Nm przy 4500 obr./min. Napęd przekazywany jest na przednie koła.

Lancia Flavia Cabrio jest produkowana w Michigan w USA.

Zdjęcia: Lancia, opracowanie: BM