MotoNews.pl

Europejska premiera nowego Infinti M Line

23 lutego 2010

Marka, model | ,
Infiniti M37S 11

Infiniti zaprezentuje najnowszą wersję sedana M Line podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Oferta silnikowa obejmuje zarówno jednostki benzynowe, jak i diesle, a wkrótce dołączyć do nich ma także napęd hybrydowy. Nowe elementy wyposażenia to m.in. system aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control), pierwszy na świecie system unikania kolizji bocznych i system klimatyzacyjny “Forest Air™”, dostarczający do kabiny świeże powietrze o zapachu lasu.

Trzecia generacja M Line zaprojektowana i zbudowana z założeniem konkurowania na rynku europejskim odpowiada europejskim przyzwyczajeniom i standardom jazdy. Dotyczy to np. 3-litrowego diesla V6 oferowanego w wariancie M30d, który odznacza się maksymalnym momentem obrotowym 550 Nm. Od 2011 roku M Line będzie posiadać także napęd hybrydowy.

Czterodrzwiowe nadwozie ma długość 4945 mm i wyróżnia się wyszukanymi liniami, a jednocześnie elementami charakterystycznymi dla marki. Klasyczne proporcje sportowego sedana, bardzo pasujące do pojazdu z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylną oś mają atletyczny, lecz jednocześnie elegancki charakter. Design M Line inspirowany był koncepcyjnym sportowym coupe Essence, które zadebiutowało w Genewie rok temu. Jest on także wyjątkowo aerodynamiczny – współczynnik oporu aerodynamicznego nadwozia samochodu Cd wynosi 0,27, a pokrywę bagażnika zaprojektowano tak, by samochód w ogóle nie unosił się rozwijając dużą prędkość.

Nowe M Line to jeden z bardziej przestronnych, pięcioosobowych samochodów w swojej klasie. Jednocześnie wnętrze wykończono luksusowymi materiałami, takimi jak: skóra, drewno jesionowe i metalowymi elementami.

M37, które będzie pokazywane na tegorocznym Geneva Motor Show to wariant S, najbardziej skupiony na potrzebach kierowcy dzięki zastosowaniu sprawdzonych technologii, takich jak system czterech kół skrętnych 4WAS. Wszystkie europejskie modele Infiniti M napędzane są silnikami V6 o mocy od 320 KM w przypadku 3,7-litrowej jednostki benzynowej i 238 KM w przypadku 3-litrowego diesla. Wariant M30d został zaprojektowany specjalnie na potrzeby rynku europejskiego. To pierwszy diesel Infiniti, a jego moc odpowiada konkurentom turbo marki Audi, BMW czy Mercedesa, jednak maksymalny moment obrotowy o wartości 550 Nm to wynik wiodący w tej klasie.

Pakiet bezpieczeństwa zastosowany w nowym M Line ma na celu stworzenie ochronnej “bańki” wokół pojazdu, dzięki następującym technologiom: systemowi sterowania prędkością jazdy dostosowującemu prędkość do poprzedzającego pojazdu, systemowi eliminacji martwego punktu, systemowi ostrzegającemu o zbaczaniu z drogi i zapobiegającemu takiemu zjawisku oraz inteligentnemu asystentowi hamowania.

Nowy M Line będzie pierwszym modelem M dostępnym na wszystkich 34 rynkach światowych, na których działa Infiniti, włączając w to Europę, gdzie trafi we wrześniu tego roku.

Zdjęcia: Infiniti