MotoNews.pl

BMW M3 Coupe Lime Rock Park Edition – klasyczny model na klasycznym torze wyścigowym

10 lipca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
BMW M3 Lime Rock 8

Północnoamerykański oddział BMW ogłosił, że wprowadzi na tamtejszy rynek specjalną edycję modelu M3 Coupe o nazwie Lime Rock Park Edition. Pojazd pojawi się w USA latem tego roku, a seria zostanie ograniczona do zaledwie 200 egzemplarzy.

Lime Rock Park to historyczny tor wyścigowy o długości 1,5 mili (około 2,4 km) zlokalizowany w północno-zachodnim Connecticut. Od 1957 roku organizowane są tam wyścigi różnego rodzaju. Jest uważany za jeden z najpiękniejszych, najtrudniejszych i najbardziej klasycznych torów w Stanach Zjednoczonych. Z powyższych względów edycja specjalna opisywana jest jako: „klasyczny samochód na klasyczny tor wyścigowy”.

BMW M3 Coupe Lime Rock Park Edition bazuje na czwartej generacji modelu BMW M3 Coupe. Zastosowano w niej kilka ulepszeń wybranych w porozumieniu z właścicielem toru Lime Rock Park, panem Skipem Barberem. Każdy egzemplarz należący do tej edycji specjalnej zostanie polakierowany na płomienny odcień koloru pomarańczowego. Wnętrze wykończono tkaninową tapicerką w kolorze antracytowym i czarnym oraz akcentami ze skóry nappa. BMW M3 w edycji Lime Rock Park zachowa typowy dla standardowej wersji panel dachowy z kompozytu z udziałem włókna węglowego. Specjalne coupe będzie także wyposażone w popularny pakiet Competition.

Do wyposażenia BMW M3 Coupe Lime Rock Park Edition należą także:

  • tytanowe końcówki rur wydechowych,
  • aerodynamiczne osłony z włókna węglowego w przedniej i tylnej części aut
  • kierownica o spłaszczonej dolnej części obciągnięta antracytową alcantarą,
  • specjalna naklejka na szybie
  • specjalna plakietka z numerem seryjnym.

3 lipca na torze Lime Rock Park przeprowadzono test prototypu M3 Coupe Lime Rock Park Edition, w którym uczestniczyli: Skip Barber i kierowca wyścigowy Bill Auberlen. Obaj wyrazili swoje zadowolenie z jazdy oraz satysfakcję z wyglądu edycji specjalnej.

Zdjęcia: BMW North America, opracowanie: BM