MotoNews.pl

Fiat 500L – pierwszy samochód, w którym możesz zaparzyć sobie kawę w trakcie jazdy

13 lipca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Fiat 500L 4

Znacie tę historię? Długa trasa, daleko do domu, oczy się kleją, ciśnienie krwi w parterze, organizm domaga się swojej dawki kofeiny niczym narkoman kolejnej „działki”, a w pobliżu akurat nie ma żadnej restauracji, kawiarni, ani nawet baru, który poratowałby was filiżanką mocnego, brązowego napoju. Niektórzy nazywają go kawą, ale wszyscy wiemy, że to najbardziej uniwersalne paliwo napędzające przez większą część dnia znakomitą większość pracującej populacji naszego kraju.

Jeśli więc zdarzają się wam takie niemiłe sytuacje, jak ta, opisana powyżej, to Fiat ma dla was rozwiązanie. Wprowadzony do sprzedaży na początku lipca model 500L, czyli przedłużona wersja popularnej „pięćsetki” oferuje nie tylko miejsce dla pięciu osób, niezapomniany widok z dużego, kwadratowego, szklanego okna dachowego i ekologiczne silniki benzynowe oraz wysokoprężne, a nawet wariant napędzany na gaz. Nie proszę Państwa – jeśli nie skusiły was powyższe argumenty, to Fiat 500L da wam jeszcze coś, co sprawi, że dusza każdego prawdziwego kawosza poczuje się jak w niebie.

Fiat 500L to pierwszy produkcyjny model na świecie, w którego kabinie zamontowano „prawdziwy ekspres do kawy”. Weźcie pod uwagę, że to włoski produkt, więc nie ma mowy o jakimś badziewnym urządzeniu z papierowym filtrem – to prawdziwy ekspres robiący prawdziwe, włoskie espresso stawiające na nogi w okamgnieniu.

Został stworzony przez jednego ze słynniejszych producentów kawy i sprzętu do jej parzenia – Lavazzę, również pochodzącą z Włoch. Urządzenie umieszczono między przednimi fotelami i ma ono własne źródło zasilania. W skład zestawu wchodzi zaparzacz kawy Lavazza 500, filiżanki, uchwyt na łyżeczki i pojemnik na cukier. Wystarczy napełnić pojemnik wodą i umieścić w odpowiednim miejscu. Całość działa, jak klasyczna kawiarka – woda zostaje zagotowana, przechodzi w formie pary przez element, w którym znajduje się zmielona kawa i ląduje w formie gotowego, pachnącego naparu w górnej części ekspresu.

Zestaw Lavazza „Coffe Experience” ma być dostępny we Fiacie 500L jako wyposażenie opcjonalne i kosztować ok. 250 euro. Może i dużo, ale znamy takich, którzy gotowi są zapłacić każdą cenę za możliwość raczenia się dobrej jakości kawą w dowolnie wybranym momencie.

Fiat 500L – więcej szczegółów na temat modelu.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM