MotoNews.pl

Lamborghini Gallardo w stylu włoskich podrywaczy

30 lipca 2012

Kategoria | Tuning
Lamborghini Gallardo 10

Velos Designwerks to firma tuningowa z Miami, która sama siebie opisuje jako specjalistę od tuningu pojazdów egzotycznych i luksusowych. Dość egzotyczne, a przynajmniej oryginalne są także jego propozycje modyfikacji różnego rodzaju modeli. Jednym z produktów Velos Designwerks jest przeróbka Lamborghini Gallardo.

Nadwozie modelu polakierowano na intensywnie niebieski kolor. Na tym tle mocno odcinają się złote, wieloramienne obręcze Track-Spec Super Light marki Advance One Wheels o średnicy 20 cali. Do tego amerykańscy tunerzy dodali specjalne tylne skrzydło wykonane z włókna węglowego. Nie zmieniono jego oryginalnego wyglądu i na pierwszy rzut oka widać, z jakiego materiału je zrobiono.

Modyfikacje we wnętrzu były bardzo skromne. Wymieniono tam tylko system audio, na wersję o większej mocy.

Przedstawiciele tuningowego rzemiosła z Florydy nie pokusili się jednak o żadne zmiany techniczne. Lamborghini Gallardo nadal oferuje więc kierowcy to, co dała mu fabryka. To oczywiście niemało. Przypomnijmy, że najlepiej sprzedający się model marki z logo przedstawiającym szalejącego byka seryjnie może zostać wyposażony w silnik V10 z wtryskiem bezpośrednim. Ta jednostka napędowa ma pojemność 5,2 litra, moc 560 KM/412 kW i odznacza się maksymalnym momentem obrotowym 540 Nm. Silnik współpracuje z 6-biegową przekładnią manualną lub zautomatyzowaną skrzynią E-Gear. Sportowy samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 325 km/h.

Jak wam się podoba ta amerykańska propozycja? Bo nam zestawienie niebieskiego nadwozia i złotych felg przywodzi na myśl włoskiego podrywacza w błękitnej koszuli i z grubym, złotym łańcuchem na szyi. Dużo bardziej podobało się nam eleganckie, biało-złote Lamborghini Gallardo LP550-2 przeznaczone do sprzedaży w Hong-Kongu.

Zdjęcia: Velos Designwerks, opracowanie: BM