MotoNews.pl

BMW M5 mocniejsze dzięki Romeo Ferraris

30 lipca 2012

Kategoria | Romeo Ferraris  Tuning
Marka, model | , ,
BMW M5 4

Funkcjonujące na rynku już od 27 lat BMW M5 to mnóstwo radości dla fanów dobrych osiągów w bardzo zgrabnym opakowaniu. Najnowsza odsłona dostępna w sprzedaży od zeszłego roku korzysta z wariantu 4,4-litrowego silnika V8 biturbo standardowo generującego 560 KM/418 kW mocy i maksymalny moment obrotowy 681 Nm. 4-drzwiowy sedan przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 4,4 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się w tym modelu na 250 km/h (jest to wartość ograniczona elektronicznie).

Ostatnio włoski specjalista tuningowy Romeo Ferraris wprowadził do swojej oferty pakiet tuningowy dla BMW F10 M5. Jest to o tyle ciekawa propozycja, że skupia się właśnie na stronie technicznej pojazdu, a nie na jego wyglądzie. Mało tego, Włosi przygotowali aż dwa warianty swojego pakietu wzmacniającego dla BMW M5.

Pierwszy z nich to typowy chip-tuning, skupiający się na przeprogramowaniu jednostki kontrolnej silnika. Skonstruowano go w taki sposób, że wystarczy podłączyć odpowiednie urządzenie do silnika i nie trzeba wprowadzać żadnych fizycznych modyfikacji w jednostce napędowej. Dzięki temu pakietowi silnik V8 z dwoma turbosprężarkami może się pochwalić mocą 635 KM. Natomiast maksymalny moment obrotowy zwiększa się w ten sposób o 88 Nm, czyli wynosi 769 Nm.

Druga propozycja firmy tuningowej z Mediolanu obejmuje montaż tytanowego układu wydechowego wyposażonego w dwustukomorowy katalizator metaliczny. W tym przypadku kierowca może liczyć na to, że silnik będzie potrafił wygenerować moc 657 KM.

Niestety nie znamy cen BMW M5 zmodyfikowanego przez Romeo Ferraris, ale zapraszamy do posłuchania jak brzmi jego silnik, co zarejestrowano na filmiku umieszczonym poniżej.

Zdjęcia: Romeo Ferraris, opracowanie: BM