MotoNews.pl

Audi A6 3.0 BiTDI według MTM

06 sierpnia 2012

Kategoria | MTM  Tuning
Marka, model | ,
MTM Audi A6 4

Audi A6 3.0 BiTD z pewnością nie należy do motoryzacyjnych słabeuszy. Uzbrojone w 313 koni mechanicznych i moment obrotowy o przebiegu krzywej w znacznym zakresie obrotów tak płaskim, jak stół, naprawdę potrafi dostarczyć użytkownikowi wiele przyjemności.

Model stanowił więc idealną bazę dla inżynierów i techników z niemieckiej firmy tuningowej MTM do wykazania się w kwestii optymalizacji jednostki kontrolnej silnika. W rezultacie ich działań Audi A6 zyskało bardzo interesującą moc 381 KM i maksymalny moment obrotowy 780 Nm. Wyniki, które usatysfakcjonują klientów o najwyższych wymaganiach. Panowie z MTM chwalą się także, że ich elektroniczny gadżet montowany jest zamiast seryjnej jednostki kontrolnej 8-cylindrowego diesla w zaledwie dwie godziny. Przyjemność taka kosztuje jednak 1800 euro.

Dla mniej zamożnych klientów MTM oferuje drugi wariant wzmacniający. Tego typu optymalizacja jednostki wysokoprężnej powoduje wzrost mocy do 365 KM i maksymalnego momentu obrotowego do 760 Nm. Koszty przy tym są o 100 euro niższe.

Oczywiście, by okiełznać taką moc potrzebne są wzmocnione hamulce. MTM proponuje dwa nowe warianty. Pierwszy jest dostępny w konfiguracji z tarczami o średnicy 380 mm i ośmiotłoczkowymi zaciskami. Niestety opanowanie mocy okazuje się dużo droższe od jej zwiększenia, bo zestaw taki kosztuje 4900 euro. Drugi wariant kosztuje 6400 euro i obejmuje m.in. tarcze hamulcowe o średnicy 405 mm (w tym przypadku Audi A6 musi zostać zaopatrzone w obręcze o średnicy minimum 20 cali).

Ofertę MTM uzupełnia moduł obniżający lub podwyższający zawieszenie pneumatyczne MTM Audi A6 3.0 BiTDI automatycznie w zależności od warunków drogowych. Przy prędkości do 70 km/h Audi ma obniżone zawieszenie. Przy przedniej osi to maksymalnie 25 mm, przy tylnej 20 mm. Jeśli pojazd przyspieszy powyżej 70 km/h moduł ustabilizuje pojazd na standardowym poziomie. Cena tej modyfikacji to 1740 euro.

Zdjęcia: MTM, opracowanie: BM