MotoNews.pl

Corvette C6 Project M47 – mroczna i inspirująca propozycja Inspired Autosport

07 sierpnia 2012

Kategoria | Tuning
Chevrolet Corvette 5

Chevrolet przygotowuje właśnie nową generację modelu Corvette. Oznaczona symbolem C7 pojawi się na amerykańskim rynku w przyszłym roku (przy okazji: nowa Corvette będzie oferowana z bardzo ciekawymi pakietami dodatków). Tymczasem panowie z tuningowej firmy Inspired Autosport zabawili się aktualnym wariantem Corvette C6. Kanadyjscy tunerzy z Vaughan w Ontario nazwali swoje dzieło „Project M47”.

Za bazę posłużył srebrny model C6 Corvette w wersji ze składanym dachem. Amerykański klasyk przeszedł w rękach Kanadyjczyków prawdziwą metamorfozę. Trzeba przyznać, że Corvette to na tyle unikalny samochód, że i bez modyfikacji zwraca na siebie uwagę, gdy tylko pojawi się na ulicy. Jednak specjaliści z Inspired Autosport zaproponowali dla niego bardzo ciekawy i w dodatku pięknie wyglądający pakiet zmian.

Tunerzy postawili na agresywną i nieco mroczną stylistykę i przelakierowali nadwozie na czarno. Do tego dodali szerokie, lekkie, błyszczące czernią obręcze o średnicy 20 cali PUR Design i opony w rozmiarze 345/25/20. Nie pasowały do standardowej wersji Corvetty, więc Kanadyjczycy zamówili dla niej fabryczny, poszerzający nadwozie „body kit” z Corvette Grand Sport 2012. Oprócz tego w amerykańskim klasyku zamontowali nowy zderzak przedni i nowe błotniki z przodu i tyłu.

Interesujące zmiany zaszły również pod maską silnika. Został on nieco przebudowany, poprawiono także zawieszenie i wymieniono układ wydechowy na wersję wyczynową. W rezultacie jednostka napędowa V8 o pojemności 6 litrów rozwija moc 400 KM/300 kW i maksymalny moment obrotowy 542 Nm dostępny od 4400 obr./min.

Przyznajemy, że to nie to samo, co Corvette Twin Turbo C6 o mocy 1500 KM, jaką w zeszłym roku chwalili się panowie z HighTechCorvette, jednak domorosłym miłośnikom prędkości powinno wystarczyć.

Zdjęcia: Inspired Autosport, opracowanie: BM