MotoNews.pl

SRT (Dodge) Viper GTS Launch Edition 2013 w klasycznych barwach

17 sierpnia 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | , , ,
SRT Viper GTS Launch 4

W ten weekend sportowy oddział Chrysler Group SRT (Street and Racing Technology) zaprezentuje po raz pierwszy nową, limitowaną edycję Viper GTS Launch Edition. Tym, którzy nie pamiętają – przypominamy, że od początku tego roku Viper nie jest już oferowany jako Dodge, lecz jak reszta wyczynowych modeli Chryslera, pod marką SRT. Wracając do nowej serii specjalnej – SRT Viper GTS Launch Edition zadebiutuje podczas słynnego konkursu elegancji w kalifornijskim Pebble Beach.

SRT Viper GTS Launch Edition 2013 nawiązuje do wcześniejszych modeli Viper Coupe z lat 1996 i 2006, które wyróżniało niebieskie nadwozie z dwoma białymi, sportowymi pasami biegnącymi od maski po pokrywę bagażnika. To specjalna cecha modeli z Launch Edition. Aktualna wersja łączy elementy stylistyczne typowe dla Viperów z nowoczesnym ujęciem tematu.

„Zaprojektowany z myślą o najwierniejszych fanach Vipera GTS Launch Edition 2012 przywraca klasyczny schemat kolorystyczny stosowany w poprzednich coupe i jest naszym sposobem uczczenia powrotu okrętu flagowego marki na rynek supersamochodów” – powiedział Ralph Gilles, prezes i dyrektor generalny Street and Racing Technology – „Nasz supersamochód to najlepsze, co mamy do zaoferowania. Połączono w nim wyjątkowe umiejętności rzemieślnicze z najlepszymi materiałami, szeregiem nowych technologii i udoskonaleniami z zakresu ergonomii przy stałej koncentracji na odpowiednich osiągach.”

Oprócz specjalnego schematu kolorystycznego nadwozia SRT Viper Launch Edition wyróżnia się 5-ramiennymi obręczami z lekkich stopów i specjalnymi plakietkami z nowym logo umieszczonymi na masce silnika i kierownicy.

We wnętrzu każdego SRT Vipera GTS Launch Edition znalazła się także specjalna tabliczka z numerem seryjnym pojazdu. Kabinę wyłożono czarną skórą z kontrastowymi przeszyciami. Taką tapicerkę znajdziemy na fotelach, panelach drzwiowych, desce rozdzielczej, kierownicy, klamkach drzwi, konsoli środkowej i dźwigni zmiany biegów. Podsufitkę wykonano z Alcantary. Wskaźniki mają białe tarcze i srebrne oprawy.

Modele SRT Viper i SRT Viper GTS w wersji na 2013 rok pojawią się na rynku amerykańskim w czwartym kwartale tego roku i mają się wyróżniać większą mocą, nowymi technologiami i większym poziomem komfortu. Sercem nowego Vipera będzie aluminiowy, 8,4-litrowy silnik V10 o mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym 813 Nm.

Zdjęcia: SRT, opracowanie: BM