MotoNews.pl

Opel Astra w nowych odsłonach zadebiutuje w Moskwie

17 sierpnia 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Opel Astra

Rosja jest bardzo ważnym rynkiem zbytu dla Opla w Europie – więcej modeli tej marki sprzedaje się jedynie w rodzimym kraju producenta i w Wielkiej Brytanii. Rosjanie najchętniej kupują kompaktowe sedany Opla i generalnie kupują dużo, ponieważ po tamtejszych drogach wciąż jeździ relatywnie niewiele samochodów i zwykle są to już mocno wiekowe modele.

Nic więc dziwnego w tym, że niemiecki producent postanowił zorganizować premierę nowych odmian modelu Astra właśnie w stolicy naszego wschodniego sąsiada, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego, który rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 9 września. Rosyjska publiczność jako pierwsza będzie miała okazję oglądać „na żywo” nową Astrę w wersji sedan, odmianę pięciodrzwiową i Sports Tourer. Moskiewska wystawa będzie także miejscem debiutu nowej generacji silników benzynowych Opla o średniej pojemności.

Jak twierdzą przedstawiciele niemieckiego producenta, nowa, czterodrzwiowa, kompaktowa Astra sedan wyróżnia się sportową i elegancką sylwetką, zaawansowanymi technologiami i wysoką jakością. Nowy notchback Opla ma długość 4658 mm, szerokość 1814 mm i wysokość 1476 mm. Osie pojazdu rozstawiono w odległości 2685 mm, co powinno sprawić, że pasażerowie będą się w nim czuć bardzo wygodnie.

W oddzielnym bagażniku wygospodarowano przestrzeń o pojemności 460 l, co oznacza, że czterodrzwiowa Astra oferuje o 90 l przestrzeni bagażowej więcej niż wariant pięciodrzwiowy. Po złożeniu tylnej kanapy pojemność bagażową można zwiększyć do 1010 litrów.

Opel odświeża również swoją gamę silnikową. Aktualnie przygotowuje trzy zupełnie nowe rodziny jednostek napędowych. W Moskwie producent pokaże nowy, 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1598 centymetrów sześciennych. Zastosowano w nim centralny, bezpośredni wtrysk paliwa i technologię Start/Stop. Nowa jednostka SIDI ECOTEC generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 300 Nm. Do produkcji wejdzie pod koniec tego roku.

Polscy klienci już mogą składać zamówienia na nowy wariant kompaktowego modelu. Ceny nowego Opla Astry sedan rozpoczynają się od niecałych 73 000 złotych.

Zdjęcia: Opel, opracowanie: BM