MotoNews.pl

Kahn Defender XS90 2.2 TDCI – Chelsea Wide Track

15 marca 2013

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Kahn Design 7

Brytyjski tuner Kahn Design regularnie zasypuje nas kolejnymi propozycjami modyfikacji – czasem dość powierzchownych – ale przyjemność popatrzenia na Land Rovera Defendera jest tak duża, że po raz kolejny postanowiliśmy pokazać dzieło Brytyjczyków. Najnowsza modyfikacja nosi długą nazwę Kahn Defender XS90 2.2 TDCI – Chelsea Wide Track.

Pojazd został poddany subtelnemu tuningowi wizualnemu: zaciski hamulcowe polakierowano na czerwono, standardowe błotniki wymieniono na szersze, ze zintegrowanymi otworami wentylacyjnymi i wstawkami z siatki, poszerzono nadkola i pokryto je lakierem w odcieniu satynowej czerni, dach również pomalowano na ten odcień, maskę silnika zaopatrzono w otwory wentylacyjne z siatką, zastosowano reflektory z diodami LED i atrapę chłodnicy z logo Kahn oraz specjalną siatką. Oprócz tego Land Rover Defender zyskał pokrywę na koło zapasowe Chelsea Truck Company, boczne otwory wentylacyjne z siatką, specjalne „chlapacze” i lampki umieszczone pod podwoziem, które po otwarciu drzwi wyświetlają na nawierzchni drogi logo Kahn Design.

Standardowy układ wydechowy wymieniono na nowy, ze stali szlachetnej, silnik Defendera można teraz uruchomić za pomocą pilota, a pasażerowie terenówki mogą liczyć na więcej prywatności za sprawą przyciemnionych szyb.

A skoro już nawiązaliśmy do wnętrza. W kabinie znajdziemy nowe fotele sportowe obciągnięte czarną skórą ze wstawkami ze słynnego tweedu marki Harris i srebrnymi przeszyciami. Kierownicę pokryto skórą. Na liście wyposażeniowej zmodyfikowanego Defendera znalazły się także: specjalna gaśnica, obrotomierz i zegar z czerwonymi tarczami, dywaniki w przedniej i tylnej części kabiny, wentylowane nakładki z aluminium na pedałach gazu, hamulca i sprzęgła oraz oświetlenie LEDowe.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM