MotoNews.pl

Chevrolet na Salonie Samochodowym w Paryżu

28 sierpnia 2012

Chevrolet Cruze Kombi

Pod koniec września rozpocznie się kolejny Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu, Z tej okazji Chevrolet przygotował zmiany w oferowanej aktualnie gamie modelowej (m.in. w modelach Spark, Orlando, Cruze i Malibu) oraz jedną światową premierę: debiut małego SUVa o nazwie Trax. Tylko jedna premiera wcale nie jest złym wynikiem – przypomnijmy, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy Chevrolet zaproponował europejskim klientom aż 10 nowych modeli.

Spark w nowym stylu
Zadziorne miejskie autko Chevroleta przeszło ostatnio mały facelifting, zachowało jednak swój ekspresyjny wizerunek. W nowym Sparku znajdziemy dwuczęściową osłonę chłodnicy o zmodyfikowanym wyglądzie, nowy zderzak przedni, przeprojektowane reflektory i światła przeciwmgielne. W tyle auta trzecie światło stopu z diodami LED wbudowano w spojler zamontowany tuż nad szybą tylną, dzięki czemu kierowca może liczyć na dobrą widoczność za plecami. Nowy wygląd zewnętrzny Sparka uzupełniły przeprojektowane obręcze z lekkich stopów o średnicy 14 i 15 cali.

We wnętrzu zastosowano nowe wykończenia i zmieniono kształt konsoli środkowej, dodając do niej dodatkowe schowki.

Napęd Chevroleta Spark stanowi 1-litrowy silnik benzynowy o mocy 68 KM lub 1,2-litrowa jednostka o mocy 82 KM. Oba motory potrzebują około 5 litrów paliwa na 100 km i emitują 118 g dwutlenku węgla na kilometr.

Orlando z mocą turbo
W gamie silnikowej Chevroleta Orlando pojawi się nowość. Jest nią 1,4-litrowa jednostka napędowa z turbosprężarką. Rozwija moc 140 KM i maksymalny moment obrotowy 200 Nm dostępny w zakresie 1850-4900 obr./min. Nowy silnik będzie oferowany w połączeniu z 6-biegową przekładnią manualną i może zostać uzupełniony o funkcję Start/Stop. Według danych producenta ma zużywać średnio 6,2 l paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. Przypomnijmy, że pozostałe jednostki z gamy silnikowej Chevroleta Orlando to „benzyniak” o pojemności 1,8 l i diesel o pojemności 2 litrów.

Chevrolet wprowadzi do Orlando w odsłonie na przyszły rok jeszcze dwie nowinki: kamerę cofania i składany na płasko fotel pasażera.

Cruze w trzech wersjach
Chevrolet rozszerzył niedawno ofertę modeli Cruze o wariant kombi, który dołączył do sedana i hatchbacka. Oprócz tego od początku przyszłego roku bogatsze wersje wyposażeniowe Cruze’a będzie można nabyć z multimedialnym systemem MyLink i dedykowaną aplikacją nawigacyjną o nazwie Engis Bringo. MyLink pozwala wyświetlić zawartość smartfona kierowcy na 7-calowym, kolorowym wyświetlaczu dotykowym o wysokiej rozdzielczości.

Zmiany czekają również gamę silnikową – zostanie ona poszerzona o benzynowy, 1,4-litrowy silnik turbo, 1,7-litrowego diesla i unowocześniony silnik wysokoprężny o pojemności 2 litrów. Zwolennicy oszczędnej jazdy powinni zwłaszcza zwrócić uwagę na 1,7-litrowego diesla, który zgodnie z danymi producenta ma spalać tylko 4,5 l oleju napędowego na 100 km.

Malibu z dieslem
Chevrolet Malibu – nowy okręt flagowy marki na naszym kontynencie oferuje amerykański styl, spore wnętrze i dobre systemu bezpieczeństwa, co potwierdziło zdobycie pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP.

Teraz będzie go można nabyć również z silnikiem wysokoprężnym. Nowy diesel korzysta z wtrysku bezpośredniego typu common rail, dwóch wałków rozrządu w głowicy i turbosprężarki o zmiennej geometrii wyposażonej w intercooler. Moc jednostki napędowej to 160 KM dostępne przy 4000 obr./min., a maksymalny moment obrotowy osiąga wartość 350 Nm przy 1750 obr./min. Podobnie, jak silnik benzynowy o pojemności 2,4 l, dwulitrowy diesel dostępny będzie z przekładnią automatyczną.

Zdjęcia: Chevrolet, opracowanie: BM