MotoNews.pl

Alfa Romeo i jej edycje specjalne na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu

18 września 2012

Kategoria | Targi
AR MiTo SBK 7

Alfa Romeo powraca na paryski salon samochodowy z kilkoma nowymi edycjami specjalnymi swoich modeli. Na stoisku włoskiego producenta będzie także ekspozycja związana z mijającą w tym roku szóstą rocznicą nawiązania współpracy między Alfą Romeo a Eni FIM SBK Superbike World Championship (wyścigi motocyklowe). Alfa Romeo jest sponsorem tych mistrzostw od 2007 roku.

Będzie więc można podziwiać samochód bezpieczeństwa wykorzystywany podczas motocyklowych mistrzostw: Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde z 11,4-litrowym silnikiem MultiAir. Na wystawie pokaże się w wersji o czerwonym nadwoziu. W najbliższym czasie na rynku pojawią się trzy edycje specjalne modelu inspirowane właśnie samochodem bezpieczeństwa.

Pierwsza z nich to MiTo Superbike Limited Edition o mocy 170 KM (seria zostanie ograniczona do 200 egzemplarzy), seria specjalna Turbo TwinAir oraz ekskluzywna wersja MiTo SportPack. Pojazdy wystawowe będą utrzymane w mocnej, kontrastowej kolorystyce – połączeniu czerni, bieli i intensywnej czerwieni, jak na prawdziwie sportowe samochody przystało. Niestety producent nie podał na razie żadnych bliższych szczegółów technicznych, odróżniających edycje specjalne od klasycznego MiTo, poza wzmianką, że jedna z nich będzie korzystać ze wzmocnionego silnika. Obok spejcalnych modeli w Paryżu stanie także motocykl Aprilia używany przez Maxa Biaggi w mistrzostwach motocyklowych SBK.

Światła jupiterów zostaną także skierowane na Giuliettę, tym razem prezentowaną z pakietem Collezione i w luksusowej wersji wyposażeniowej „Sportiva”, inspirowaną legendarnym Quadrifoglio Verde, które zawsze było symbolem technicznej doskonałości produktów Alfa Romeo. Tutaj musimy także na razie polegać jedynie na wizualizacjach, ponieważ producent nie ujawnił żadnych szczegółowych informacji.

Zdjęcia: Alfa Romeo, opracowanie: BM