MotoNews.pl

Modele Fiat Chrysler Automobiles (FCA) na Poznań Motor Show 2016

02 kwietnia 2016

Jeep-Wrangler-Unlimited

Od czwartku 31 marca do niedzieli, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ofertę samochodów Fiat Chrysler Automobiles (FCA) na wspólnym stoisku prezentuje trzech wielkopolskich dealerów. Na ekspozycji Grupy FCA, zlokalizowanej w hali nr 5, można obejrzeć najnowsze samochody marek Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Abarth oraz Fiat Professional.

Fiat 124 Spider

Największe zainteresowanie wzbudzi z pewnością nowy Fiat 124 Spider, który wpisuje się w tradycję swojego legendarnego protoplasty z takim samym celem rozkochania w sobie nowego pokolenia, stawiając na swój typowo włoski styl oraz bardzo dobre osiągi. Będący hołdem dla kultowego samochodu, który został wprowadzony na rynek prawie 50 lat temu, nowy Fiat 124 Spider zapewnia autentyczne doświadczenia roadstera, bogate w emocje, technologię i bezpieczeństwo, połączone z typowo włoską elegancją.

Projektanci z Centrum Stylu Fiata stworzyli samochód będący nową interpretacją klasycznego piękna swojego poprzednika, pozostawiając nietkniętą jej istotę. Linia nadwozia w jego przedniej części jest zdecydowana, ale nie agresywna, dwa lekkie wybrzuszenia nad silnikiem podkreślają jego moc. Samochód prezentuje się bardzo dynamicznie, jak przystało na prawdziwe sportowe lekkie auto z wzdłużnym silnikiem i napędem z tyłu oraz cofniętą kabiną.

Nowy Fiat 124 Spider jest wyposażony w nowoczesny, niezawodny czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 1,4 litra z technologią MultiAir. Silnik rozwija moc 140 KM i moment obrotowy równy 240 Nm i połączony jest z sześciostopniową skrzynią biegów. Jego osiągi są godne uwagi: samochód przyspiesza do 100 km/h w 7,5 sekundy i może osiągnąć prędkość 215 km/h.

Fiat Fullback

W Poznaniu ma swoją polską premierę nowy samochód marki Fiat Professional: Fullback, pickup o średniej ładowności, który będzie dostępny w sprzedaży od maja 2016 na całym obszarze EMEA.

Marka Fiat Professional, umocniona ponad stuletnią historią oraz doskonałą renomą w branży lekkich samochodów dostawczych na całym świecie, dokonuje dzisiaj kolejnego kroku, który pozwala jej uzupełnić i tak bogatą już gamę produktów i usług „szytych na miarę” potrzeb Klientów wykorzystujących samochód do celów zawodowych.

Wraz z nowym modelem Fullback, marka Fiat Professional wchodzi do kategorii średniej ładowności pickupów, która w obszarze EMEA odnotowuje roczną sprzedaż na poziomie 675 000 egzemplarzy, co daje 23% udziału w łącznej sprzedaży LCV (lekkich samochodów dostawczych) na obszarze EMEA. Udział ten jest jeszcze większy na Bliskim Wschodzie (58%) i w Afryce (52%).

W tym strategicznym segmencie, nowy Fullback odegra z pewnością istotną rolę, dzięki swoim zwycięskim cechom, takim jak solidność i niezawodność. Bezkonkurencyjny pickup powstał, aby sprostać i zaspokoić rzeczywiste potrzeby Klienta wykorzystującego samochód do pracy, ale również, dzięki swojej ogromnej uniwersalności, samochód z łatwością „odnajduje się” w życiu codziennym i czasie wolnym. Podsumowując, nowy samochód „podejmie” każde wyzwanie i stąd wybór jego nazwy. „Fullback” odgrywa istotną rolę w footballu amerykańskim oraz rugby (ostatni zawodnik w linii obrony, jak i obrońca o cechach napastnika), będąc synonimem zawodnika potrafiącego poradzić sobie w każdej sytuacji.

Dorównując najlepszym konkurentom pod względem dostępnych wersji nadwozia, wymiarów i silników, pickup Fiat Professional prezentuje złożoną gamę, która zostanie dostosowana do wymagań poszczególnych rynków EMEA. Oferta europejska obejmuje trzy wersje nadwozia („Kabina przedłużona”, „Podwójna kabina” i „Podwozie do zabudowy”) oraz dwa poziomy wyposażenia. Wszystkie wersje Fullback mają maksymalną wysokość 1780 mm, szerokość do 1815 mm oraz rozstaw osi równy 3000 mm. Natomiast długość nadwozia zmienia się w zależności od wersji: osiąga 5275 mm w przypadku wersji „Kabina przedłużona” i 5285 mm – „Podwójna kabina”. Zmienna jest również długość skrzyni ładunkowej-1850 mm w „Kabinie przedłużonej” i 1520 mm w „Podwójnej kabinie” a ładowność może osiągnąć ponad 1000 kg.

Fullback w Europie pojawi się z w pełni aluminiowym turbodieselem o pojemności 2,4 litra i z dwoma poziomami mocy – 113 kW (150 KM) lub 133 kW (180 KM) – zestawionym z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów albo pięciostopniową przekładnią automatyczną. Nowy pickup Fullback będzie dostępny na wszystkich rynkach europejskich z napędem na obie osie.

Alfa Romeo Giulietta

Podczas Motor Show Poznań prezentuje się Giulietta MY 2016, model o zmienionej stylizacji, który otrzymał wyjątkowy grill. Grill Giulietty MY 2016 zdobi odnowione logo marki Alfa Romeo. Do Giulietty MY 2016 wprowadzono ważne innowacje, takie jak silnik 1.6 JTDm o mocy 120 KM turbodiesel z innowacyjną, automatyczną skrzynią biegów Alfa TCT oraz niezwykle praktyczne usługi multimedialne Uconnect Live, w które jest wyposażony w 6,5-calowy ekran dotykowy.

Giulietta MY 2016 jest sprzedawana od połowy marca br. na głównych rynkach europejskich, w tym także w Polsce. W Poznaniu jest prezentowana w wersji silnikowej 1.4 MultiAir o mocy 150 KM. Natomiast Alfa Romeo MiTo, przy zachowaniu swej pozycji małego, sportowego, ale i miejskiego samochodu, zdolnego pozyskiwać wciąż nowych klientów, których pociąga włoski styl, to wysoki poziom kultury technicznej oraz gwarancja prawdziwej satysfakcji z jazdy, zwłaszcza w wersji QV z silnikiem 1.4 170 KM i automatyczną skrzynia biegów TCT.

Fiat Tipo

W Poznaniu nie mogło zabraknąć najpopularniejszego obecnie na rynku nowego kompaktowego sedana – nowego Fiata Tipo. Po światowej premierze podczas Salonu Samochodowego w Stambule w maju 2015 roku, nowy Fiat Tipo zdobył od razu uznanie dziennikarzy i klientów na wszystkich rynkach, w tym także w Polsce. Ten fakt, to potwierdzenie wyjątkowych zalet tego samochodu, jak design, jakość, komfort i wszechstronność oraz wyjątkowa oferta handlowa urzeczywistniająca hasło „Value for Money” – zasadniczy element strategii rodziny funkcjonalnych samochodów Fiata, przedstawiony w reklamowym haśle „Tak niewiele trzeba, by mieć tak wiele”. Podczas Motor Show w Poznaniu można podziwiać dwa czterodrzwiowe sedany w wersji Opening Edition, w kolorze szarym „Maestro Grey” oraz brązowym „Magnetico”: jeden wyposażony w silnik benzynowy 1,4 95 KM a drugi w silnik benzynowy 1,6 110 KM, wyposażony w automatyczną, 6-stopniową skrzynię biegów. Nowy Fiat Tipo odnosi olbrzymi sukces handlowy w Europie: w ciągu dwóch pierwszych miesięcy sprzedaży, zebrano od klientów ponad 20 000 zamówień.

Na stoisku Grupy FCA eksponowane będą również modele z gamy Fiata 500, czyli 500, 500X i 500L Trekking. Nie zabraknie też sportowego Abartha z silnikiem 1,4 o mocy 135 KM.

Jeep na Poznań Motor Show

Jeep® wraz ze swą legendarną „duszą” powraca na tegoroczny Poznań Motor Show, gdzie modele z przeszłości pojawią się wraz z tymi współczesnymi, by świętować 75. rocznicę powstania marki. Historia Jeepa jest usłana wartymi odnotowania rekordami oraz legendarnymi modelami, począwszy od modelu Willys-Overland MB z roku 1941 określanego mianem samochodu „nie do zatrzymania” oraz słynnego 1945 CJ-2A (Civilian Jeep), które przyczyniły się do powstania nowoczesnej i masowej produkcji pojazdów terenowych. Jeep, za sprawą wprowadzenia w roku 1946 na rynek modelu Willys Wagon, wszechstronnego pojazdu z miejscami dla 7 osób, stał się także pionierem w segmencie samochodów typu SUV. Ponadto marka Jeep, jeszcze w roku 1963, dzięki modelowi Jeep Wagoneer, zyskała również miano pioniera w segmencie dużych SUV-ów klasy Premium, a następnie zrewolucjonizowała segment pojazdów typu SUV, wprowadzając w roku 1984 model Jeep Cherokee, pierwszy w historii pojazd typu SUV wyposażony w nadwozie samonośne.

By uczcić te i inne kroki milowe w historii Jeepa, gościom tegorocznego Poznań Motor Show zostanie zaprezentowany klasyczny model Willys-Overland MB z roku 1941. W ramach dalszego zilustrowania drogi, jaką Jeep przebył od czasów przeszłych do teraźniejszych, na stoisku zostanie zaprezentowana nowa specjalna seria Jeepa Renegade „75th Anniversary”, który będzie dostępny u dealerów w całym regionie, podobnie jak i pozostałe modele Jeepa, już na początku drugiego kwartału 2016 r. Serie te mają nową fascynującą kolorystykę nadwozia, znaczek „75th Anniversary”, a także ekskluzywne wnętrze i wyposażenie.

W Poznaniu światła reflektorów są skierowane na specjalną serię Jeep Renegade Night Eagle w wyjątkowym, matowym lakierze „Volcano Sand”, z pomalowanymi na czarno detalami oraz brązową tapicerką o barwie kory oraz na ekskluzywny Grand Cherokee Summit z doskonałym, 3-litrowym silnikiem diesla o mocy 250 KM.

Zdjęcia: MotoNews.pl