MotoNews.pl

Mercedes-Benz klasa M przycięty na miarę, czyli Starcruiser GT 500

02 października 2012

Starcruiser GT 550 14

Niemiecki tuner modeli luksusowych, Hofele Design uraczył nas ostatnio serią zdjęć swojej obszernej oferty akcesoriów przeznaczonych dla wszystkich wersji Mercedesa-Benz klasy M. Mają na celu zwiększenie poczucia wyjątkowości tego pojazdu i jak przyznaje Hofele Design najlepiej sprzedają się w Chinach, Rosji i Ameryce Północnej.

Coś dla oka
Hofele Design przeistacza Mercedesa-Benz ML w „Starcruisera GT 550” za pomocą 14-elementowego pakietu nadwoziowego. Oryginalny zderzak przedni zostaje zastąpiony nowym, z dużymi wlotami powietrza i światłami do jazdy dziennej z pięcioma diodami LED. Imponujące kształty SUVa zostały zachowane, jednak nowe komponenty nadały mu bardziej dynamiczny charakter. Nadkola poszerzono, a we fartuchu tylnym zamontowano szerszy dyfuzor, w którym znalazło się miejsce na cztery sportowe końcówki rur wydechowych. „Body kit” przygotowany przez Hofele Design może zostać zastosowany we wszystkich modelach ML z wyjątkiem AMG ML 63. Jego cena to około 6500 euro.

Więcej elegancji
W kabinie tuner nie pożałował luksusowych materiałów, takich jak dwukolorowa tapicerka skórzana z ornamentalnymi szwami i haftowanymi elementami. Skórą pokryto fotele, panele drzwiowe, przednie i tylne podłokietniki i kierownicę. Na życzenie klienta Hofele może jednak wyłożyć kabinę innym rodzajem skóry, używanym w modelach Bentleya. Ceny takich modyfikacji zaczynają się od 5900 euro.

Więcej dynamiki
Hofele Design oferuje dla modeli klasy M nowe obręcze „REVERSO II“ o średnicy 20 lub 22 cali. Oprócz tego montuje w SUVie Mercedesa moduł obniżający zawieszenie w zależności od prędkości pojazdu. Jeśli samochód porusza się z prędkością ponad 80 km/h zawieszenie powraca do seryjnego ustawienia, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort jazdy.

No i najważniejsza zmiana wpływająca na dynamikę: tuning diesli ML 250 i ML 350. Moc silnika 350 BlueTech wzrasta dzięki niemu z 258 KM/190 kW do 312 KM/230 kW, a maksymalny moment obrotowy z 620 Nm do 700 Nm.

Zdjęcia: Hofele Design, opracowanie: BM