MotoNews.pl

Chevrolet Camaro SS Forgiato Wide Body, czyli jak zrobić wrażenie

10 października 2012

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Camaro SS Forgiato 14

Chevrolet Camaro SS to obiekt westchnień każdego prawdziwego miłośnika „muscle cars”. Ma wszystko, czego pragnie serce amatora ostrej jazdy: agresywną stylistykę nadwozia, 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 426 KM i maksymalnym momencie obrotowym 570 Nm, sześciobiegową przekładnię manualną, hamulce Brembo i sportowe zawieszenie oraz system kontroli stabilności jazdy StabiliTrak. Amerykańskie cudo rozpędza się z miejsca do 100 km/k w 5,1 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 250 km/h (ograniczono ją elektronicznie), a słynny Nurburgring udało mu się pokonać w 8 minut i 20 sekund.

Są jednak tacy, którzy postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić model. Należy do nich m.in. firma Forgiato zajmująca się sprzedażą obręczy i różnego rodzaju akcesoriów samochodowych. Zaproponowała dla Chevroleta Camaro SS pakiet poszerzający nadwozie.

Specjaliści z Forgiato wymieni także przednią i tylną część nadwozia stosując komponenty w stylu ZL1, zamontowali specjalną atrapę chłodnicy, standardowy układ wydechowy zastąpili modelem robionym na specjalne zamówienie i zastosowali własną tapicerkę we wnętrzu. Pojazd porusza się także na nowych oponach marki Pirelli, w rozmiarze 275/25/24 z przodu i 405/25/24 z tyłu, zamontowanych na pięknych, trzyczęściowych obręczach Forgiato Sedici o średnicy aż 24 cali.

Eksperci z Forgiato zdecydowali także, że najodpowiedniejszą kolorystyką dla Chevroleta Camaro SS w ich interpretacji będzie klasyczny czarno-biały schemat. Nadwozie polakierowano na biało i do tego dodano ozdobne, sportowe, czarne pasy i czarne detale. We wnętrzu kabiny dominuje natomiast czerń, którą połączono z białymi detalami na tapicerce foteli i paneli drzwiowych, białymi elementami z tworzywa sztucznego na kierownicy, wokół wskaźników i na konsoli środkowej oraz wykończeniami z jasnego aluminium.

Zdjęcia: Forgiato, opracowanie: BM