MotoNews.pl

Toyota Auris Gundam Style – tuningowy transformers

10 października 2012

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Toyota Auris Modellista 12

Nie, nie chodzi nam o śmieszne podrygi koreańskiego rapera zwane „Gangnam style”, które robią furorę na YouTube. Mamy dla was jeszcze gorącą ofertę tuningową firmy Modellista, która zmodyfikowała nową Toyotę Auris, wciąż przeżywającą swój debiut podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu. Inspiracją do stworzenia tego pakietu modyfikacji, jak już wspomnieliśmy nie był rapujący Azjata, lecz japoński, animowany serial telewizyjny przedstawiający historię gigantycznych robotów. Mamy więc do czynienia z czymś w rodzaju tuningowego „transformersa”. Tworząc swój program specjaliści z Modellisty czerpali natchnienie głównie z wyglądu bohatera serialu Gundam nazywanego Char Aznable. Występuje on w czerwono-złotym mundurze, w srebrnym hełmie i rękawicach.

Po ingerencji panów z Modellisty Auris nie stał się gigantem, ale zyskał kilka gustownych dodatków. Przede wszystkim wzbogacił się o pakiet komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia, na który złożyły się: nowy fartuch przedni ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED, wentylowana maska silnika, nakładki na dolną część drzwi, spojler dachowy i nowy zderzak tylny z dyfuzorem. Oryginalny lakier pokryto folią w kolorze czerwonym. Na dachu zastosowano folię imitującą włókno węglowe. Pojazd ma także 18-calowe obręcze z lekkich stopów, na których zamontowano wyczynowe opony.

We wnętrzu sportowego hatchbacka znajdziemy czerwone akcenty na desce rozdzielczej, kierownicy i dźwigni zmiany biegów.

Całość uzupełnił nowy, sportowy układ wydechowy i nowe zawieszenie, sprawiające, ze Toyota Auris ma bardziej agresywną postawę.


Zdjęcia: carscoop.com, opracowanie: BM