MotoNews.pl

Najszybsze na świecie BMW M5 pokaże się na SEMA 2012

10 października 2012

Kategoria | Tuning
Marka, model | , ,
BMW M5 IND Distribution 6

Podczas tegorocznych targów tuningowych SEMA Show, które odbędą się w Las Vegas w dniach 30.10 – 02.11. zwiedzający będą mogli podziwiać „najszybsze na świecie BMW M5”. Takie buńczuczne zapowiedzi wyszły w każdym razie z obozu IND Distribution.

IND Distribution to firma z amerykańskiego Illinois zajmująca się dystrybucją części i akcesoriów samochodowych. Jeśli słowa jej przedstawicieli nie okażą się tylko czczymi przechwałkami, to SEMA zapowiada się bardzo ciekawie.

Panowie z IND Distribution wzięli na swój warsztat standardowe BMW F10 M5. Niestety nie pochwalili się jeszcze konkretnymi liczbami dotyczącymi nowych osiągów pojazdu, znamy natomiast kilka szczegółów dotyczących modyfikacji nadwozia i wnętrza kabiny bawarskiego modelu.

Stuningowane BMW M5 ma dach wykonany z włókna węglowego, wyścigowe, kubełkowe fotele marki Recaro, mocno obniżone zawieszenie marki KW oraz nowe, lekkie obręcze. Nic nadzwyczajnego, w królestwie tuningu takie zmiany to standard i szczerze mówiąc nic nie wskazuje na to, że BMW rzeczywiście okaże się „najszybszym M5 na świecie”. Być może jednak IND Distribution po prostu stopniuje napięcie i naprawdę zaskoczy nas 30 października. Oby, bo już się nie możemy doczekać, na jaki poziom wzbije się supersedan seryjnie generujący 560 KM mocy.

Jakąś wskazówką, iż IND Distribution traktuje sprawę poważnie może być fakt, że BMW zostało wyposażone w specjalne elementy bezpieczeństwa dostarczone przez Fall Line Motorsports, firmę zajmującą się sprzedażą komponentów dla samochodów wyczynowych. Jak wiadomo, jeśli nie ma większego ryzyka (czytaj prędkości i przyspieszenia), niepotrzebne są sportowe zabezpieczenia….

Zdjęcia: carbuzz.com, opracowanie: BM