MotoNews.pl

Renault Fluence GT i Novo Clio – światowe premiery w Ameryce Południowej

23 października 2012

Kategoria | Premiery
Renault Fluence GT 1

Podczas 27 Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Sao Paulo Renault przedstawia dwa nowe modele. Są to Novo Clio i Fluence GT. Novo Clio to pierwszy pojazd francuskiego producenta w Brazylii, który został stworzony zgodnie z wytycznymi nowej identyfikacji marki Renault. Novo Clio to ewolucyjne rozwinięcie Clio II zaadaptowane przez Renault Design America Latina na potrzeby lokalnego rynku pod kątem designu i opcji indywidualizacyjnych. W zasadzie Clio w specyfikacji południowoamerykańskiej nie różni się specjalnie od nowego Clio zaprezentowanego we wrześniu na wystawie w Paryżu. Ma jednak inne zderzaki i przednie wloty powietrza. Nowe są także światła tylne. Specjaliści z Ameryki Południowej postarali się także zmniejszyć jak najbardziej apetyt nowego Clio na paliwo. Novo Clio w specyfikacji południowoamerykańskiej będzie produkowane w Argentynie.

Fluence GT będzie pierwszym pojazdem sprzedawanym w Brazylii, który nosi plakietkę Renault Sport. Sportową wersję sedana Fluence wyposażono w 2-litrowy silnik turbo o mocy 180 KM i maksymalnym momencie obrotowym 306 Nm, sportowe podwozie i nadano mu bardziej sportowy wygląd. Pojazd przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 8 sekund i rozwija prędkość maksymalna 220 km/h. W Sao Paulo oficjalnej prezentacji Renault Fluence GT dokonał Murget Olivier, prezes brazylijskiego oddziału francuskiego producenta.

Nad wyglądem Fluence GT również pracował zespół projektantów z Renault Design America Latina. Modyfikacje w stosunku do modelu bazowego obejmują: zastosowanie nowej deski rozdzielczej, aluminiowych nakładek na pedały gazu, hamulca i sprzęgła, nakładek na progi drzwiowe z napisem „Renault Sport”, nowe wykończenia we wnętrzu w kolorze czarnym, z błyszczącymi czarnymi akcentami i czerwonymi szwami na sportowych fotelach, kierownicy i dźwigni zmiany biegów.

Z zewnątrz Renault Fluence GT wyróżnia się 17-calowymi obręczami z lekkich stopów, nowym spojlerem, fartuchem przednim, tylnym i fartuchami bocznymi oraz obudowami lusterek bocznych oraz klamkami drzwi w kolorze „Dark Metal”.

Oba nowe modele pojawią się w brazylijskich salonach sprzedaży w listopadzie tego roku.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM