MotoNews.pl

Porsche 991 Carrera VG-T według Vorsteinera

23 października 2012

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Marka, model | ,
Porsche 991 Carrera VG-T 1

Amerykański tuner Vorsteiner zaprezentował właśnie swój najnowszy program tuningowy dla Porsche 991 Carrera. Pakiet modyfikacji nosi skromną nazwę V-GT. Specjaliści z USA skupili się tylko na zmianie wyglądu pojazdu, specyfikacja techniczna pozostała bez zmian.

W przedniej części nadwozia standardowy spojler zastąpiono specjalnym komponentem z włókna węglowego, w którym zamontowano centralny splitter GT. Z boku zastosowano nakładki na progi boczne, również wykonane z włókna węglowego i zaopatrzone w zintegrowane listwy ochronne. W tyle nadwozia znalazło się miejsce dla nowego dyfuzora, który ma wbudowane elementy poprawiające przepływ powietrza wokół tyłu auta oraz specjalny panel podwoziowy. Na pokrywie bagażnika zamontowano specjalny spojler, wykonany – jakże by inaczej – z włókna węglowego.

Całość uzupełniły 21-calowe obręcze z lekkich stopów VS-110 Forged Monoblock w kolorze srebrnym. Zamontowano na nich ogumienie Michelin Pilot Super Sport w rozmiarze 255 30 21 z przodu i 305 25 21.

Jak już wspominaliśmy, specjaliści z Vorsteinera nie pokusili się o żadne modyfikacje pod maską Porsche 991 Carrera. Oznacza to, że napęd stunignowanego pojazdu stanowi nadal 3,4-litrowa jednostka napędowa o mocy 350 KM/257 kW i maksymalnym momencie obrotowym 390 Nm dostępnym od 5600 obr./min. Silnik współpracuje z 7-biegową przekładnią manualną lub dwusprzęgłową skrzynią PDK. Carrera może przyspieszyć z miejsca do 100 km/h w 4,8 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną 289 km/h.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM