MotoNews.pl

Mercedes-Benz SL63 AMG Seven-11 – maks. moment obrotowy 1100 Nm!

30 października 2012

Kategoria | Tuning  Wheelsandmore
Mercedes SL63 AMG Seven-11 4

Niemiecki tuner Wheelsandmore przedstawił swój nowy pakiet modyfikacji przeznaczony dla modelu Mercedes-Benz SL63 AMG o nazwie „Seven-11”. Jeśli ta nazwa wydaje się wam znajoma, to zapewne dlatego, że kilka miesięcy temu Wheelsandmore przygotowało podobną propozycję: „Seven-11” dla Mercedesa CLS63 AMG. Tamten tuning był bardzo ciekawy szczególnie ze względu na to, że CLS63 AMG po ingerencji Wheelsandmore zwiększył swoją moc z 525 KM do 700 KM, ale i SL63 AMG w interpretacji tego tunera nie ma się czego wstydzić.

Nadwozie Mercedesa SL63 AMG pokryto w całości folią w matowym odcieniu szarości o uroczej nazwie „Armageddon” i dodano do tego ozdobne, czarne naklejki w postaci sportowego pasa biegnącego od maski po pokrywę bagażnika i dekoracyjnych elementów przy bocznych wlotach powietrza za przednimi kołami. Obręcze wymieniono na 20-calowe modele 6Sporz. Połączono je z elektroniczny ogumieniem marki Continental w rozmiarze 255/30/20 z przodu i 305/25/20 z tyłu. Wheelsandmore podarowało także Mercedesowi moduł LowMaXX obniżający zawieszenie, który wyłącza się automatycznie, jeśli pojazd przekroczy prędkość 70 km/h.

Naprawdę interesujące przeobrażenia zaszły jednak pod maską niemieckiego roadstera. Ma on teraz nowy katalizator sportowy, nowy układ wydechowy z systemem przepustnic, zoptymalizowany system poboru powietrza i przeprogramowaną jednostkę kontrolną silnika. Dzięki tej ostatniej zmianie ekspertom z Wheelsandmore udało się w SL63 AMG uzyskać podobny skok mocy, jak w CLS63 AMG. Mercedes zwiększył bowiem liczebność swojego stada koni mechanicznych ze standardowych 537 do 700. Jednocześnie poprawił się także maksymalny moment obrotowy – zamiast typowych 900 Nm teraz roadster oddaje do dyspozycji kierowcy aż 1100 Nm. Aż się chce przycisnąć pedał gazu!

Zdjęcia: Wheelsandmore, opracowanie: BM