MotoNews.pl

Mercedes-Benz SL w wersji kalifornijskiej

02 stycznia 2013

Kategoria | Tuning
Mercedes SL Renown Auto 3

Rezydujący w Kalifornii tuner o nazwie Renown Auto Style ostatnio pochwalił się stworzonym przez siebie pakietem poszerzającym nadwozie Mercedesa-Benz SL. Zestaw przeznaczony jest dla modelu nie aktualnej, lecz poprzedniej generacji.

Dzięki ofercie Renown Auto Style posiadacze Mercedesa-Benz R230 SL mogą sprawić, że ich samochód będzie budzić większy respekt. Kalifornijski pakiet modyfikacji nosi nazwę Sidewinder, która może się kojarzyć z amerykańskim pociskiem rakietowym, ale tak naprawdę jest angielską nazwą grzechotnika rogatego.

Pakiet Sidewinder sprawia, że nadwozie Mercedesa SL poszerza się o 25,4 cm, co oznacza, że samochód ten staje się szerszy niż muskularny Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series, a nawet o 2,5 cm szerszy od Lamborghini Murcielago.

Zmodyfikowane komponenty to: przeprojektowana maska silnika z wlotami powietrza, nowy przód, bardziej wydatne błotniki w przedniej i tylnej części, panele tylne, fartuch tylny ze zintegrowanym dyfuzorem oraz uzbrojenie wnęk kół. Elementy wykonano wykorzystując proces produkcyjny zapożyczony z technologii wykorzystywanych w lotach kosmicznych. Polega on na impregnacji pakowanej próżniowo tkaniny FRP żywicą epoksydową.

Oprócz tego specjaliści z Renown Auto Style zastosowali komponenty z włókna węglowego, takie jak wloty powietrza na zderzakach, dokładka na spojler przedni, otwory wentylacyjne na fartuchach bocznych i tylne skrzydło. Mercedes-Benz R230 SL zyskał również obręcze Renown RX10-C o średnicy 20 cali.

Dodatkowo kalifornijski tuner nęci klientów specjalną ofertą o nazwie Lifetime Renown Protection Plan, w ramach której wymienia uszkodzone części samochodu za połowę ceny sugerowanej przez producenta.

Zdjęcia: Renown Auto Style, opracowanie: BM