MotoNews.pl

Subaru WRX i WRX STI w halloweenowej stylizacji na SEMA Show

06 listopada 2012

Kategoria | Targi  Tuning
Subaru WRX SEMA 13

SEMA Show w Las Vegas rozpoczęło się w tym roku 30 października, tuż przed bardzo popularnym w USA i zdobywającym coraz to nowych fanów u nas świętem Halloween. Wygląda na to, że Subaru chciało jakoś nawiązać do tej okazji, ponieważ zaprezentowało na SEMA dwie edycje specjalne WRC i WRX STI w bardzo „dyniowym” pomarańczowym odcieniu nadwozia. Oficjalnie limitowane serie modeli noszą opisową nazwę „Orange and Black”, czyli „Pomarańczowy i Czarny”.

Japoński producent wyprodukuje zaledwie 200 egzemplarzy WRX Orange and Black i tylko 100 egzemplarzy WRX STI w tej edycji. Będą przeznaczone do sprzedaży na rynku amerykańskim, a do pierwszych właścicieli trafią wiosną przyszłego roku.

Oba pojazdy wyróżnia lakier nadwozia w odcieniu Tangerine (czyli mandarynki) oraz specjalne czarne obręcze, czarne plakietki na błotnikach, czarne obudowy lusterek bocznych i czarne, ozdobne naklejki.
We wnętrzu Subaru WRX znalazły się ciemne wykończenia zapożyczone z linii STI, czarna podsufitka, dywaniki z pomarańczowymi elementami oraz fotele, panele drzwiowe i otulina dźwigni zmiany biegów pokryte ciemną tapicerką z pomarańczowymi szwami. Kabina WRX STI wygląda podobnie.

Pod maskami obu modeli pracuje silnik turbo typu boxer, który w WRX odznacza się mocą 265 KM, a w WRX STI mocą 305 KM. Ten ostatni wariant został także wyposażony symetryczny napęd na wszystkie koła z aktywnym centralnym mechanizmem różnicowym (Multi-Mode Driver Controlled Center Differential = DCCD), system Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) oferujący trzy tryby ustawienia zawieszenia Intelligent, Sport i Sport Sharp oraz systemy kontroli stabilności pojazdu.

Zdjęcia: Subaru, opracowanie: BM