MotoNews.pl

Porsche Boxster zmodyfikowane przez Techart zadebiutuje podczas Essen Auto Show

07 listopada 2012

Kategoria | Techart  Tuning
Marka, model | ,
Porsche Boxster Techart 8

Elegancki design i sportowe detale – tak wygląda program indywidualizacyjny stworzony przez Techart dla nowego Porsche 981, który światową premierę mieć będzie w grudniu podczas targów tuningowych w Essen (1-9.12.2012).

Propozycja Techartu obejmuje zarówno tuning wizualny, jak i techniczny. Jak przyznał dyrektor zarządzający firmy, Thomas Behringer, tunerowi zależało na nadaniu Porsche Boxster jeszcze bardziej sportowej stylistyki. Cel ten udało się osiągnąć za pomocą obszernego pakietu komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia. Pojazd zyskał dwuczęściowy spojler przedni ze zintegrowanym splitterem, który optycznie przybliża podwozie do nawierzchni drogi. Oprócz tego w Boxsterze pojawiły się: nowy, zamontowany na stałe spojler tylny, eleganckie wykończenia lusterek bocznych, dekoracyjne elementy przy bocznych wlotach powietrza oraz subtelne wykończenia w tyle i na dyfuzorze.

Zmodyfikowane Porsche Boxster może się także pochwalić nowymi, 21-calowymi obręczami z lekkich stopów z serii Techart Formula. Tuner wymienił również fabryczne końcówki rur wydechowych na dwie nowe, wykonane z polerowanej stali szlachetnej, które mają okrągły przekrój. Opcjonalnie klienci mogą do tego zamówić specjalny tłumik lub sportowy układ wydechowy Techartu z systemem przepustnic sprawiającym, że Boxster ma naprawdę sportowe i mocne brzmienie. Zawieszenie Porsche obniżono o 30 mm w przedniej części i o 20 mm przy tylnej osi.

Zmiany nie ominęły także kabiny, Wnętrze Boxstera wzbogaciło się o nową, skórzaną tapicerkę z dekoracyjnymi szwami, ozdobne detale z włókna węglowego i sportową, trójramienną kierownicę z manetkami do zmiany biegów. Techart zainstalował w Porsche Boxster własne wskaźniki, dywaniki oraz aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła, progi drzwiowe oraz podnóżek.

Zdjęcia: Techart, opracowanie: BM