MotoNews.pl

Nissan 370Z Numba 9 według Jotech Motorsports

15 listopada 2012

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Nissan 370Z Numba9 8

Jotech Motorsports to firma tuningowa mało znana w Europie, zapewne dlatego, że swoją siedzibę ma w amerykańskim Teksasie i przygotowuje produkty głównie na lokalny rynek w USA. Myślimy jednak, że warto się im przyjrzeć bliżej, zwłaszcza, że panowie mają słabość do tuningu technicznego, a więc „konkretów” w postaci „podkręcania” silników do poziomu sportów wyczynowych. Ich najnowsza propozycja to przeróbka Nissana 370Z o wdzięcznej nazwie „Numba 9”.

Z zewnątrz pojazd wyróżnia się białym nadwoziem i zestawem obręczy firmy HRE Wheels. Obręcze HRE 595RS charakteryzują się lekkością i wyjątkową wytrzymałością, a przy okazji są całkiem ładne – ich ramiona są czarne, a zewnętrzny obrys srebrny.

Jeśli chodzi o modyfikacje techniczne, to Jotech Motorsports oferuje swoim klientom aż cztery różne opcje udoskonaleń w Nissanie 370Z. Pierwszy etap to wzmocnienie silnika do 320 KM mocy mierzonej na kołach. W drugim etapie specjaliści z Jotech Motorsports montują w Nissanie 370Z zestaw kompresorów, co powoduje, że pomiar mocy na kołach wskazuje na 400 koni mechanicznych. Etap trzeci to montaż zestawu biturbo GReddy – w takim przypadku moc Nissana mierzona na kołach wynosi 500 KM. I wisienka na torcie, czyli etap 4, to zwiększenie mocy mierzonej na kołach Nissana 370Z do imponujących 700 KM.

Zdjęcia: Jotech Motorsports, opracowanie: BM