MotoNews.pl

Nissan 370Z Roadster Black Bullet

19 lipca 2013

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Marka, model | ,
Nissan 370Z Black Bullet 9

Senner Tuning z Niemiec przygotował obszerny program modyfikacji dla Nissana 370Z. Najnowszy egzemplarz pokazowy przygotowany przez tunera nosi nazwę „Black Bullet”, czyli „Czarny Pocisk” i prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Nadwozie polakierowano na kolor czerni i dodano do tego harmonizujące kolorystycznie obręcze z lekkich stopów o średnicy 20 cali Work Varianza T1S stworzone przez Senner Tuning. Pojazd porusza się na oponach Continental Sport Contact 5P w rozmiarze 245/30R20 z przodu i 295/25R20 z tyłu. Niemieccy tunerzy uzupełnili też zawieszenie o zestaw typu coil-over KW o regulowanej wysokości oraz dodatkowe komponenty przy osi tylnej umożliwiające zmianę kąta nachylenia kół względem podłoża oraz ich zbieżności.

Porównując Nissana do pocisku, eksperci z Senner Tuning niejako zobowiązali się do poprawienia jego osiągów. Stało się tak za sprawą montażu nowego układu wydechowego ze stali szlachetnej i 400-komorowego katalizatora sportowego, układu dolotowego zimnego powietrza marki INJEN i wzmocnieniu jednostki napędowej z fabrycznych 330 KM do 368 KM, a jego maksymalnego momentu obrotowego z 366 Nm do 406 Nm. Elektroniczny konwerter mocy dodatkowo optymalizuje charakterystykę pracy silnika sprawiając, że szybciej reaguje on na działania kierowcy. Tunerzy zdjęli także blokadę prędkości maksymalnej i zoptymalizowali przekładnię.

Nadwozie i kabina Nissana 370Z zostały udekorowane przez ekspertów z Senner Tuning za pomocą licznych akcesoriów z włókna węglowego. Z tego materiału wykonano wnęki klamek drzwiowych, osłonę prędkościomierza i innych wskaźników. Tylne szyby zostały przyciemnione, a system hi-fi udoskonalony przez firmę Audiotyme. Na życzenie tuner zamontuje nam też w kabinie Nissana 370Z wskaźnik ciśnienia oleju i temperatury spalin.

Zdjęcia: Senner Tuning, opracowanie: BM