MotoNews.pl

Nissan rozpoczyna nową erę w NISMO – będzie Nissan GT-R NISMO!

28 lutego 2013

Nissan -370Z NISMO

Nissan rozpoczął właśnie zupełnie nowy rozdział w historii swojego sportowego oddziału NISMO. NISMO ma nową kwaterę główną, nowe centrum rozwoju w Jokohamie i nowe plany na przyszłość.

NISMO, które wypracowało sobie mocną pozycję wśród entuzjastów sportów samochodowych i dobrych osiągów ma teraz szansę, by jeszcze mocniej zaznaczyć swoją pozycję na rynku. Trzy dni temu została uroczyście otwarta nowa siedziba NISMO w Jokohamie. Pierwszy produkcyjny model NISMO – Juke NISMO już wszedł do sprzedaży w Europie i Japonii, a wiosną zawita do USA. Kolejnym modelem będzie 370Z NISMO dla klientów europejskich (w USA oferowana jest już druga generacja tego samochodu). W przyszłości Nissan ma także zamiar wprowadzać na rynek jeden nowy model NISMO rocznie, w tym specjalną wersję Nissana GT-R. Nowe modele będą powstawać na tych samych liniach produkcyjnych, co standardowe warianty.

Nissana GT-R w wersji NISMO zobaczymy już w przyszłym roku. Z zapowiedzi przedstawicieli producenta wynika, że możemy się spodziewać:

ewolucyjnego designu i usprawnień technicznych bazujących na doświadczeniach zebranych podczas zeszłorocznego, 24-godzinnego wyścigu na Nurburgring oraz zmagań w ramach serii Super GT i Global GT.

Na szczegółową specyfikację techniczną Nissana GT-R NISMO będziemy jednak musieli poczekać jeszcze parę miesięcy.

Poza tym NISMO przejmie odpowiedzialność za zarządzanie programem Nissana dotyczącym udziału w różnych zmaganiach sportowych, w tym w udziału Altimy w Australian V8 Supercars i w serii Super GT w Japonii.

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM