MotoNews.pl

BMW M3 DTM Champion Edition

05 grudnia 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
BMW M3 DTM Champion 5

BMW Motorsport w tym roku po ponad dwudziestoletniej przerwie powróciło do zmagań sportowych w serii DTM. Powrót był spektakularny – kanadyjski kierowca Bruno Spengler zdobył tytuł najlepszego kierowcy, BMW Team Schnitzer stanął na najwyższym miejscu na podium w kategorii zespołów, a BMW sięgnęło po laury dla producentów.

BMW M GmbH postanowiło uczcić ten sukces tworząc specjalną edycję BMW M3 DTM Champion. Nadwozie stylistycznie upodobniło się do wyścigówki Spenglera. Samochód jest dostępny wyłącznie w odcieniu metalicznej, „mrożonej czerni” i został wyposażony w komponenty wykonane z włókna węglowego, ozdobne detale z ciemnego chromu, matowe, czarne obręcze z lekkich stopów i ozdobne, kolorowe pasy biegnące przez dach wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP) po pokrywę bagażnika. W tylnej części przednich nadkoli umieszczono logo BMW M, a na tylnych szybach bocznych specjalne naklejki.

We wnętrzu znajdziemy nakładki na progi drzwiowe. Umieszczone na nich paski, to odzwierciedlenie ozdób na kasku Bruno Sprenglera. We wnętrzu znajduje się także plakietka z podpisem mistrza DTM i numerem seryjnym pojazdu. BMW M3 DTM Champion kryje także w kabinie kierownicę obciągniętą alcantarą, dźwignię hamulca ręcznego z wyszytym napisem „M Power” i mnóstwo wykończeń z czarnej skóry Novillo zestawionej z kontrastowymi, srebrnymi elementami.

Wyczynowy charakter auta podkreślają takie elementy techniczne, jak: pakiet Competition, układ M Drive, superszybka przekładnia M DCT Drivelogic i pakiet M Driver. Na liście wyposażeniowej samochodu znalazły się także system nawigacyjny Professional, podgrzewane fotele i Park Distance Control, czyli czujniki parkowania.

BMW M oferuje również przyszłym nabywcom coś ekstra. Właściciele BMW M3 DTM Champion Edition, którego produkcję ograniczono do 54 egzemplarzy, będą mogli wziąć udział w kursie treningowym BMW M Fascination Nordschleife pod bacznym okiem Bruno Spenglera. Kurs odbędzie się oczywiście na słynnym torze Nurnburgring, gdzie testowane są samochody BMW M.

BMW M3 DTM Champion będzie produkowany w Regensburgu począwszy od lutego przyszłego roku. W Niemczech jego ceny rozpoczynać się będą od 99 000 euro brutto.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM