MotoNews.pl

Porsche 991 Carrera V-GT według Vorsteinera

05 grudnia 2012

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Marka, model | ,
Porsche Carrera V-GT 20

Znana firma tuningowa Vorsteiner właśnie wprowadziła do sprzedaży nowy program V-GT przeznaczony dla modelu Porsche 991 Carrera. Program skupia się na ulepszeniu osiągów dzięki udoskonaleniu aerodynamiki nadwozia oraz zmianie wyglądu Carrery.

Nowy, przedni spojler V-GT został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności: wbudowane w niego przewody układu chłodzenia i centralny splitter GT wykonano z włókna węglowego. Kompozytowy, lekki spojler przedni V-GT zastąpił fabryczny, czarny element wykonany z tworzywa sztucznego. Splitter można zastąpić innym komponentem lub łatwo oddzielić od głównego spojlera, jeśli zajdzie konieczność wymiany uszkodzonego elementu.

Dodatki V-GT do fartuchów bocznych harmonijnie równoważą linie przedniej i tylnej części nadwozia nie naruszając aerodynamicznego profilu samochodu i wpisując się w filozofię wyznaczoną hasłem: „forma podąża za funkcją”. Fartuchy boczne można opcjonalnie wyposażyć w zintegrowane dokładki na progi boczne wykonane z włókna węglowego, które poprawiają siłę docisku osi do podłoża i pięknie uzupełniają krzywizny paneli tylnych błotników.

Tylny dyfuzor V-GT to jeden z najbardziej rzucających się w oczy elementów aerodynamicznego pakietu Vorsteinera przeznaczonego dla Porsche 991 Carrera. Wykonany z włókna węglowego dyfuzor jest mocowany w tych samych punktach, co fabryczny element z tworzywa sztucznego, ale został uzupełniony o „płetwę” o ciekawym kształcie. Równoważy dodatkowy docisk przy przedniej osi uzyskiwany dzięki przedniemu spojlerowi, mocniej przytrzymując przy nawierzchni oś tylną Porsche.

Spojler V-GT na pokrywie bagażnika to końcowy akcent programu poprawiającego aerodynamikę i wygląd nadwozia. Skonstruowano go również z włókna węglowego. Vorsteiner oferuje też dla Carrery kilka zestawów nowych obręczy z lekkich stopów o średnicy 18, 20 lub 21 cali.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM