MotoNews.pl

BMW serii 3 Touring według AC Schnitzer

06 grudnia 2012

Kategoria | AC Schnitzer  Premiery  Targi  Tuning
Marka, model | ,
AC Schnitzer 330d Touring 9

Nowa odsłona BMW serii 3 Touring oferuje wyraźniej więcej przestrzeni we wnętrzu. Standardowa pojemność bagażnika zwiększyła się o 35 l, a dłuższy rozstaw osi, wyżej zawieszony dach i oraz sprytne schowki sprawiają, że Touring stał się bardziej atrakcyjny dla pasażerów.

„Czy można wycisnąć z niego coś więcej” – pomyśleli panowie z tuningowej firmy AC Schnitzer i zabrali się do pracy. Przede wszystkim przyjrzeli się osiągom i ujrzeli tam potencjał do udoskonaleń. Dzięki ich interwencji BMW 318d zamiast standardowych 143 KM mocy oddaje do dyspozycji kierowcy aż 171 koni mechanicznych. BMW 320d i 330d zwiększyły swoje możliwości odpowiednio: do 218 KM zamiast 184 KM i do 309 KM ze standardowych 258 KM. Natomiast BMW 328i po zabiegach tunera z Aachen zamiast fabrycznych 245 KM generuje 294 konie mechaniczne. Mimo zwiększonej mocy, poziom emisji CO2 we wszystkich silnikach nie zmienił się.

Tuningowi eksperci z Niemiec stwierdzili także, że standardowy układ wydechowy BMW serii 3 Touring pozostawia nieco do życzenia pod względem wizualnym i akustycznym. Zamontowali więc w samochodzie własny, sportowy wariant z dwoma, chromowanymi końcówkami rur wydechowych „Racing”. Zestaw nowych sprężyn zawieszeniowych obniżający nadwozie o 25 mm przybliża Touringa do nawierzchni drogi i ułatwia kierowcy manewrowanie pojazdem.

Dzięki nowym komponentom nadwoziowym BMW serii 3 Touring nabrało bardziej dynamicznego i sportowego charakteru. Modele, które nie mogą się pochwalić literką „M” w nazwie mogą zostać wyposażone w spojler dachowy i chromowana atrapę chłodnicy. Nowy spojler przedni i wstawka w fartuchu tylnym są również zarezerwowane dla tego typu pojazdów. Fartuch tylny pokryto ochronną folią.

Jeśli poprawiamy wygląd zewnętrzny, to należy również dopasować do tego wygląd kabiny. AC Schnitzer dokonał tego montując tam aluminiową pokrywę na system i-Drive, nową gałkę dźwigni zmiany biegów, aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła, aluminiowy podnóżek i welurowe dywaniki.

Seria 3 Touring w interpretacji AC Schnitzer dostępny jest z kilkoma zestawami obręczy do wyboru – mają one średnicę od 18 do 20 cali.

BMW serii 3 Touring stuningowane przez AC Schnitzer debiutuje właśnie wraz ze zmodyfikowanym BMW M135i na Essen Motor Show.

Zdjęcia: AC Schnitzer, opracowanie: BM