MotoNews.pl

Ferrari F12berlinetta stuningowane przez Novitec Rosso

12 grudnia 2012

Kategoria | Novitec  Tuning
Ferrari F12 Berlinetta 9

Słynny, niemiecki tuner Novitec Rosso specjalizujący się w przeróbkach modeli produkowanych w Sant’Agata Bolognese przygotowało nowa propozycję dla wielbicieli samochodów z plakietką przedstawiającą czarnego rumaka. Tym razem chodzi o modyfikację Ferrari F12berlinetty, czyli najnowszego członka rodziny Ferrari, który zadebiutował w tym roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Dwuosobowe, sportowe auto, które w ofercie producenta zastąpiło model 599 GTB Fiorano, standardowo napędza 6,3-litrowy silnik V12 o mocy 740 KM i maksymalnym momencie obrotowym 690 Nm dostępnym od 6000 obr./min. Pojazd rozpędza się do 340 km/h, a osiągnięcie prędkości 100 km/h zajmuje mu tylko 3,1 sekundy.

Jednak dzięki specjalistom z Novitec Rosso osiągi te udało się nieco polepszyć. Moc maksymalna F12berlinetta po ich zabiegach to 763 KM, natomiast maksymalny moment obrotowy został zwiększony do 702 Nm dostępnych od 6300 obr./min. Rezultaty te udało się uzyskać dzięki przeprogramowaniu jednostki kontrolnej silnika.

Samochód zaopatrzono w nowe obręcze z lekkich stopów o średnicy 21 cali z przodu i 22 cali z tyłu. Na nich zamontowano wyczynowe opony Pirelli w rozmiarze odpowiednio: 255/30ZR21 i 335/25/ZR22.

W zawieszeniu wymieniono sprężyny, dzięki czemu można było przybliżyć nadwozie luksusowego pojazdu o 40 mm do nawierzchni drogi. Przednie zawieszenie można też teraz unosić lub obniżać przyciskając odpowiedni guzik umieszczony w kabinie, dzięki czemu kierowca może uniknąć niekorzystnych skutków spotkania Ferrari z nierównościami na drodze.

Novitec Rosso planuje też w najbliższej przyszłości poszerzenie swojej oferty dla Ferrari F12berlinetty o pakiet komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia oraz inne warianty wzmocnień silnika.

Zdjęcia: Novitec Rosso, opracowanie: BM