MotoNews.pl

Range Rover Evoque RS250 Vesuvius Edition

12 grudnia 2012

RS250 Evoque Vesuvius 11

Trzeba przyznać, że Range Rover Evoque ma swój urok. Na pewno ma go dla brytyjskiego tunera Afzala Kahna, który już niejednokrotnie dokonywał modyfikacji tego modelu. Tym razem zaprezentował nowe dzieło bazujące na tym modelu i noszące nazwę RS250 Vesuvius Edition.

Model ma czarne nadwozie. Na tym tle wyraźnie odcina się pas matowego, pomarańczowego lakieru poprowadzony przez maskę pojazdu i jego dach. Przedni zderzak wymieniono na nowy ze zintegrowanymi wlotami powietrza zasłoniętymi wstawkami z ozdobnej siatki. Podobnie postąpiono z tylnym zderzakiem. Evoque ma także światła do jazdy dziennej z diodami LED i nowe światła przeciwmgielne oraz reflektory z ozdobnymi, pomarańczowymi akcentami. Zaciski hamulcowe polakierowano na pomarańczowo. Nadkola i progi boczne wykończono lakierem w kolorze nadwozia. Szyby zostały przyciemnione. Pojazd udekorowano także 22-calowymi obręczami Kahn RS z pomarańczowymi elementami w centralnej części.

Specjaliści z Kahn Design zamontowali także nowy układ wydechowy o solidnym brzmieniu.

We wnętrzu przednie i tylne fotele obciągnięto czarną skóra ze wstawkami z Alcantary i pomarańczowymi akcentami. Tunel wału napędowego pokryto Alcantarą zeszytą nićmi w kontrastowym kolorze. Centralną część deski rozdzielczej obciągnięto skórą z pomarańczowymi przeszyciami. Podobnie postąpiono z podłokietnikami i schowkiem na rękawiczki i osłoną dźwigni zmiany biegów. Na progach drzwiowych umieszczono nakładki ze stali szlachetnej, a na podłodze specjalne dywaniki odporne na zniszczenie. Na pedały gazu, hamulca i sprzęgła nałożono nakładki z aluminium. Tarcze prędkościomierza i obrotomierza są pomarańczowe.

Zdjęcia: Kahn Design