MotoNews.pl

Toyota GT86 według Wald International

20 grudnia 2012

Marka, model | ,
Toyota GT-86 2

Jeden z najbardziej znanych na naszym kontynencie tunerów japońskich: Wald International dołączył kolejny model do swojego zbioru „Czarnych Bisonów”, czyli pojazdów wyposażonych w pakiet „Black Bison”. Tym razem „padło” na produkt producenta z tego samego kraju, co Wald International. Chodzi mianowicie o pakiet stylistyczny dla Toyoty GT-86, czyli modelu bliźniaczego dla Subaru BRZ.

Sportowe coupe z napędem na tylną oś po modyfikacjach w Wald International zostanie zaprezentowane na przyszłorocznym salonie motoryzacyjnym w Tokio, który odbędzie się w styczniu.

Wald International przygotował dla Toyoty GT-86 pakiet komponentów poprawiających aerodynamikę oraz nadających jej bardziej agresywny charakter. W jego skład wchodzą: nowy spojler z przodu, nowe fartuchy boczne, nową maska silnika z wydatnymi chwytaczami powietrza przypominającymi nieco wyloty powietrza w Mercedesie-Benz SLR McLaren, poszerzone tylne błotniki, nowy dyfuzor w tyle, w którym znalazło się miejsce na końcówki rur wydechowych w stylu quad i szerokie skrzydło tylne. Oczywiście nie mogło zabraknąć zestawu nowych obręczy z lekkich stopów, na których zamontowano wyczynowe ogumienie niskoprofilowe.

W Japonii pakiet Wald International Black Bison dla Toyoty GT-86 kosztuje 231 000 jenów (czyli mniej więcej 2100 euro).

Zdjęcia: Wald International, opracowanie: BM