MotoNews.pl

Onyx Concept GST, czyli zmodyfikowane Porsche Panamera

21 grudnia 2012

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Panamera GST Edition 10

Onyx Concept to irlandzka firma tuningowa z Dublina, która wyspecjalizowała się szczególnie w stylizacji pojazdów w taki sposób, by przypominały samochody driftingowe. Ich najnowszy projekt to zmodyfikowane Porsche Panamera, któremu nadano nazwę „GST Edition”.

Na pierwszy rzut oka widać, że Porsche zostało przede wszystkim zaopatrzone w pakiet poszerzający nadwozie, burzący przy okazji subtelny urok Panamery. W zestawie nowych komponentów znalazły się: zderzak przedni i tylny, błotniki, fartuchy boczne, dyfuzor tylny wykonany z włókna węglowego, spojler tylny i nowe kocówki rur wydechowych

Klientom, którym taka metamorfoza nie wystarczy Onyx Concept proponuje bardziej zaawansowany zestaw, który oprócz wszystkich opisanych powyżej elementów zawiera także: wentylowana maskę silnika, obudowy lusterek bocznych z włókna węglowego i dodatkowe otwory wentylacyjne.

Wnętrze Panamery zmieniło się jedynie nieznacznie – tapicerki foteli ozdobiono wstawkami ze skóry.

Panowie z Onyx Concept pomyśleli także o zwiększeniu mocy Porsche. Proponują przeprogramowanie jednostki kontrolnej 3-litrowego diesla V6, dzięki czemu liczba generowanych przez niego koni mechanicznych zwiększa się z 250 do 350. W przypadku 4,8-litrowej jednostki V8 z turbosprężarką z Panamery Turbo moc wzrasta z 500 do 620 KM.

 

 

Zdjęcia: Onyx Concept, opracowanie: BM