MotoNews.pl

Nowy Peugeot 2008 już na wiosnę

07 stycznia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Peugeot 2008 3

Peugeot 2008, crossover reprezentujący francuskiego producenta w segmencie B, powstał na bazie doświadczeń marki zdobytych dzięki modelowi 3008. Samochód pojawi się na rynku wiosną 2013 roku. Nowy crossover to pierwszy model Peugeot, który opracowywano i projektowano równocześnie na kilku niezależnych geograficznie rynkach.

W świecie ulegającym nieustannym przemianom, w którym coraz większego znaczenia nabierają duże aglomeracje miejskie, pojawia się nowa grupa nabywców. To ludzie żyjący w ciągłym ruchu, którym dynamika potrzebna jest do życia jak woda. Choć zamieszkują wszystkie kontynenty i są bardzo różni, łączy ich jedno – poszukują produktów, które odpowiadać mają ich osobowości.

Wyciągając odpowiednie wnioski z tych obserwacji, Peugeot stworzył projekt samochodu, który – jak zapewnia producent – ma zapewniać wyjątkowe wrażenia z jazdy, wyróżniać się stylowym designem oraz wysokim poziomem funkcjonalności. A do tego dopasowywać się do potrzeb szerokiego grona odbiorców z różnych regionów świata.

Choć Peugeot 2008 ma zaledwie 4 160 mm długości, zapewnia właściwości jezdne i charakterystykę prowadzenia zbliżone do hatchbacka, a wytrzymałość i moc pojazdu klasy SUV. Nowy model sprawdza się równie dobrze w miejskiej dżungli, jak i na trasie, gdzie ucieczkę od codziennego zgiełku ułatwiają wyjątkowe właściwości jezdne i liczne, poprawiające komfort udogodnienia.

Wyższa pozycja za kierownicą, opony typu M+S, 17-calowe matowe felgi Diamond oraz wydatne nadkola to charakterystyczne elementy modelu 2008, które – wraz z czarnymi zderzakami i ochronnymi listwami bocznymi oraz przednimi i tylnymi osłonami ze stali nierdzewnej – nadają mu wyjątkowo atrakcyjny i solidny wygląd.

Przednia część nadwozia powstała w myśl zasad najnowszego języka stylistycznego marki Peugeot. Elegancko wyprofilowana pokrywa silnika znamionuje lekkość, siłę i bezpieczeństwo, a opływowy przedni grill stanowi mocny stylistyczny akcent i jednocześnie pozwala poprawić właściwości aerodynamiczne i wydajność paliwową. Nowoczesne reflektory zaprojektowano przede wszystkim z myślą o funkcjonalności. Ich ostry, wyrazisty kształt współgra z resztą nadwozia, wywołując efekt kocich oczu. Stylistycznie tworzą one harmonijną całość z przednią częścią pojazdu i jednocześnie podkreślają jego wyjątkowy, innowacyjnych charakter. Wrażenie to potęgują wykonane w technologii LED światła do jazdy dziennej.

Nowy miejski crossover wyróżnia się również wydatnym profilem nadkoli i wyrazistą linią boczną, które czynią jego sylwetkę bardziej masywną. Duże powierzchnie przeszklone i panoramiczny dach „zdradzają” przestronne wnętrze, które pozostaje otwarte na świat.

Pojemny bagażnik z wygodnym niskim progiem załadunku otacza od góry mocno wyprofilowana linia dachu, wyraźnie nawiązująca do stylistyki modelu RCZ. Granice szerokiego otworu ładunkowego wytyczają masywne klosze lamp, mieszczące po trzy świetliste pazury, które od spodu podświetlono diodami, sprawiającymi wrażenie unoszących się w przestrzeni.

Do napędu modelu 2008 posłuży gama lekkich, nowoczesnych silników. Dzięki zastosowaniu technologii e-HDi oraz nowych trzycylindrowych jednostek benzynowych, model 2008 będzie się wyróżniał na tle konkurencji wyjątkowo niskim poziomem emisji CO2 (od 99 g/km).

Peugeot 2008 produkowany będzie blisko przyszłych rynków zbytu: we Francji (Mulhouse), Chinach (Wuhan) oraz Brazylii (Porto Real).

Zdjęcia: Peugeot