MotoNews.pl

smart fortwo edition cityflame: mały, żółty, cool!

10 stycznia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
smart cityflame 12

Nowa edycja specjalna smarta fortwo to barwny akcent w samym środku szaroburej zimy. Nosi nazwę cityflame. Panele nadwoziowe smarta fortwo cityflame polakierowano na optymistyczny, żółty odcień, natomiast klatkę bezpieczeństwa tridion, obudowy lusterek bocznych i obręcze utrzymano w kontrastowej czerni. Obręcze mają po trzy podwójne ramiona i zamontowano na nich szerokie opony w rozmiarze 175/55 R 15 z przodu i 195/50 R 15 z tyłu.

To zestawienie kolorystyczne powtórzono także we wnętrzu kabiny cityflame: fotele pokryte imitacją czarnej skóry mają ozdobne żółte wstawki, a poszczególne elementy tapicerki zeszyto żółtymi nićmi. Trójramienna, sportowa kierownica została obciągnięta czarną skórą z żółtymi przeszyciami. Zamontowano przy niej manetki do zmiany biegów. Na dywanikach wyhaftowano słowo „cityflame”.

Alternatywnie klienci mogą wybrać smarta fortwo cityflame z czarnym nadwoziem udekorowanym żółtymi akcentami.

Cityflame bazuje na smarcie fortwo w wersji wyposażeniowej „passion”, co oznacza, że znajdziemy w nim takie elementy, jak: zautomatyzowana przekładnia softouch, elektrycznie opuszczane i podnoszone szyby, klimatyzacja z systemem automatycznej kontroli temperatury we wnętrzu i panoramiczny, przejrzysty dach z zasłoną przeciwsłoneczną.

Specjalna edycja cityflame będzie dostępna dla smartów fortwo w wersji coupe i cabrio od kwietnia tego roku. Serię ograniczono do 2400 egzemplarzy.

Zdjęcia: smart, opracowanie: BM