MotoNews.pl

Mercedes-Benz SLR McLaren zafoliowany i wzmocniony przez CUT48

wtorek, 22 stycznia 2013

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Tuning
Mercedes SLR McLaren 13

Zanim zadziwił świat supersamochodem F1 i zanim stworzył własny oddział produkcyjny, który wydał na świat MP4-12C, a wkrótce także zajmującego najwyższą pozycję w ofercie marki P1, McLaren zgodził się przystąpić do współpracy z Mercedesem-Benz, zaprojektować i stworzyć wyjątkową wersję modeli SLR w wariancie Coupe i Roadster.

Dziś, choć może niewprawne oko może łatwo pomylić Mercedesa-Benz SLR McLaren ze stuningowanym roadsterem SL zaopatrzonym w twardy dach, supersamochód niemieckiej marki pozostaje bardzo drogim i bardzo poszukiwanym modelem, o którym marzy każdy prawdziwy fan i kolekcjoner samochodów z gwiazdą na masce silnika.

Przelakierowanie takiego kolekcjonerskiego Mercedesa SLR McLaren nie jest mile widziane w gronie entuzjastów, więc jedyną opcją dla tych, którzy chcieliby go zobaczyć w innym kolorze jest zastosowanie odpowiedniej folii. Jeden z takich klientów odwiedził niemiecką firmę tuningową CUT48, która specjalizuje się w zdobieniu pojazdów różnego rodzaju naklejkami i pokrywaniu ich nadwozi kolorowymi foliami. Efekt ich pracy możemy obejrzeć na zdjęciach. Mercedes SLR McLaren dzięki specjalistom z CUT48 zmienił barwy na kolor niebieski i błyszczącą czerń, za co klient musiał wydać 4350 euro.

Oprócz tymczasowej zmiany kolorystyki Mercedes-Benz SLR McLaren został także poddany modyfikacjom silnikowym. Jednostka napędowa V8 o fabrycznej mocy 626 KM i maksymalnym momencie obrotowym 780 Nm dzięki pakietowi przygotowanemu przez innego tunera: Edo Competition teraz generuje dumne 722 KM mocy i maksymalny moment obrotowy 890 Nm. Przekłada się to oczywiście na osiągi. Sprint z miejsca do 200 km/h zajmuje stuningowanemu Mercedesowi SLR McLaren mniej niż 10 sekund. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 345 km/h.

Zdjęcia: CUT48, carscoop.blogspot.com, opracowanie: BM