MotoNews.pl

Mercedes-Benz C63 AMG poszerzony przez Expression Motorsport

22 stycznia 2013

Kategoria | Tuning
Mercedes C-Class Coupe 9

Panowie reprezentujący tuningową firmę Expression Motorsport pochwalili się ostatnio fantazyjnym pakietem poszerzającym nadwozie sportowej odmiany Mercedesa-Benz C63 AMG. Jego powstanie zainspirował wygląd samochodów startujących w serii wyścigowej DTM.

W zestawie tym znajdziemy między innymi: nowy zderzak przedni z dokładką z włókna węglowego i powiększonymi wlotami powietrza lepiej chłodzącymi silnik, światła do jazdy dziennej z diodami LED, poszerzone nadkola, nowe fartuchy boczne, nowy zderzak tylny ze zintegrowanym dyfuzorem i przemodelowaną pokrywę bagażnika ze spojlerem. Poszerzono także tylny rozstaw kół.

Do tego dodano nowe, 20-calowe obręcze z lekkich stopów, które „obuto” w wyczynowe ogumienie. Nadwozie zaopatrzono w moduł obniżający, dzięki czemu Mercedes nabiera jeszcze bardziej agresywnego charakteru. Na uwagę zasługują także nowe, podwójne końcówki układu wydechowego wystające z nowego dyfuzora tylnego.

Niestety spece z Expression Motorsport nie pokusili się o uzupełnienie pakietu poszerzającego nadwozie o jakieś ciekawe modyfikacje pod maską, ale i tak stuningowany Mercedes-Benz klasy C63 AMG prezentuje się całkiem ciekawie. Mamy jednak nadzieję, że Expression Motorsport przemyśli sprawę i powróci z pakietem pt. „Poziom 2”, dzięki któremu rozpieści także fanów prędkości, a nie tylko entuzjastów wrażeń estetycznych.

Zdjęcia: Expression Motorsport, opracowanie: BM