MotoNews.pl

Honda Civic kombi zadebiutuje w Genewie

06 lutego 2013

Marka, model | ,
Honda Civic Wagon

Honda ogłosiła dziś, jak będzie prezentować się jej stoisko podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, który rozpocznie się już 5 marca. Ekspozycja japońskiego producenta obejmować będzie dwa nowe pojazdy koncepcyjne oraz model CR-V z nowym silnikiem wysokoprężnym 1.6 i-DTEC.

Dla Europejczyków szczególnie interesujący będzie na pewno jeden z konceptów. Będzie nim Honda Civic w wariancie kombi. Honda Civic Wagon Concept będzie wskazywać, czego możemy się spodziewać po designie nadwozia finalnej wersji Civica kombi skierowanej do produkcji masowej. Niestety Honda nie podała na razie żadnych szczegółów technicznych, ani konkretnego terminu wejścia na rynek nowej odmiany Civica.

Drugim pojazdem koncepcyjnym będzie Honda NSX w nowej odsłonie, która debiutuje w Europie, jednak swoją światową premierę miała na tegorocznym North American International Auto Show w Detroit. Model ilustruje, w jakim kierunku będzie podążać stylistyka wykończeń wnętrza modelu NSX. Wygląd nadwozia NSX nie odbiega od estetyki pierwotnego konceptu. Samochód zachował niskie zawieszenie i szeroki rozstaw kół oraz dynamiczne proporcje podkreślone nowoczesnymi, minimalistycznymi płaszczyznami i niecodziennymi detalami.

Na targach w Genewie będziemy mogli się także zapoznać z Hondą CR-V z nowym dieslem. CR-V dołącza do Civica i tak jak ten model będzie oferowany z 1,6-litrowym silnikiem wysokoprężnym i-DTEC z nowej rodziny Earth Dreams Technology. Honda CR-V 1.6 i-DTEC będzie dostępna z napędem na jedną oś i przekładnią manualną. Diesel 1.6 i-DTEC to najlżejszy silnik w swojej klasie, zapewniający niskie zużycie paliwa przy dobrych osiągach. W europejskiej gamie silnikowej Hondy CR-V znajdzie się jesienią tego roku.

Zdjęcia: Honda, opracowanie: BM