MotoNews.pl
REKLAMA

Suzuki S-Cross w wersji produkcyjnej pokaże się po raz pierwszy w Genewie

06 lutego 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Suzuki S-Cross 1

We wrześniu zeszłego roku, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu Suzuki zaprezentowało nam nowego crossovera o nazwie S-Cross. Wtedy pojazd znajdował się jeszcze w fazie koncepcyjnej. Teraz producent zapowiada, że podczas międzynarodowej wystawy motoryzacyjnej w Genewie, który odbędzie się w dniach 5-17 marca 2013, pokaże finalną, produkcyjną wersję samochodu.

Po wejściu do sprzedaży Suzuki S-Cross zastąpi model SX4. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy japoński producent pozostanie przy nazwie S-Cross, ponieważ w najnowszym komunikacie nie posługuje się nią i opisuje nowy model wyłącznie jako „crossovera z segmentu C”.

Szczegóły dotyczące nowości w ofercie Suzuki zostaną ogłoszone dopiero podczas konferencji prasowej 5 marca w Genewie, jednak już teraz możemy zobaczyć pierwsze wizualizacje produkcyjnej wersji kompaktowego crossovera. Nie odsłaniają one zbyt wiele, ale wygląda na to, że wyglądem zewnętrznym nie będzie specjalnie odbiegać od wariantu koncepcyjnego, choć jego stylistyka wydaje się nieco bardziej stonowana.

Producent podkreśla także, że nowy crossover będzie się wyróżniać „przestronnym wnętrzem i jedną z największych przestrzeni bagażowych dostępnych w segmencie C”. Nowe Suzuki ma także dysponować nowoczesnym napędem na wszystkie koła.

Naszym Czytelnikom obiecujemy, że będziemy trzymać rękę na pulsie i opublikujemy bliższe informacje na temat nowinki w gamie Suzuki, gdy tylko będą one dostępne.

 

Zdjęcia: Suzuki, opracowanie: BM
REKLAMA
REKLAMA