MotoNews.pl

Mercedes-Benz CLA Edition 1: luksusowa efemeryda

08 lutego 2013

Kategoria | Premiery
Mercedes CLA Edition1 3

Mercedes-Benz CLA Edition 1 będzie dostępny w sprzedaży tylko przez 12 miesięcy. Model można nabyć z każdą jednostką napędową z gamy klasy CLA, a wyróżniają go dodatkowe elementy wyposażenia, w tym wnętrze wykończone w stylu Neon Art z tapicerką ze skóry i czarnej mikrofibry Dinamica zeszytych żółtymi nićmi. Jak poinformował producent, CLA Edition 1 można zamawiać już od dziś – w Niemczech jego cena to 35 402 euro.

Klasa CLA to kolejny model z gamy Mercedesa-Benz, który doczekał się wyjątkowej edycji specjalnej o nazwie „Edition 1”. Jej cechy charakterystyczne, to krótki okres dostępności oraz komponenty podkreślające sportowy, a zarazem luksusowy charakter pojazdu.

Czterodrzwiowe, niemieckie coupe może mieć kolor szary „Mountain Grey”, czarny „Cosmos Black” lub „Night Black”, biały „Cirrus White” lub srebrny „Designo Polar Silver Magno” (dostępny od trzeciego kwartału tego roku). Przedni i tylny fartuch AMG i nowe progi boczne w połączeniu z czarnymi, wieloramiennymi obręczami AMG nadają CLA Edition 1 bardzo „mocny” wygląd. Atrapę chłodnicy udekorowano czarnymi lamelami i chromowanymi wstawkami. Do wyposażenia standardowego CLA Edition 1 należą reflektory biksenonowe oraz obniżone, sportowe zawieszenie.

Wnętrze „Neon Art” jest dostępne tylko w tym modelu. Sportowe fotele obciągnięto skórą i czarną mikrofibrą Dinamica, od których odcinają się kolorystycznie żółte szwy. Deska rozdzielczą i pasy bezpieczeństwa pokryto skórą Artico, również zestawioną z żółtymi szwami. Elementy dekoracyjne w kabinie wykonano z aluminium. Trójramienna kierownica wielofunkcyjna została obciągnięta skórą nappa i spłaszczona w dolnej części wieńca.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM