MotoNews.pl

Nowe Audi A3 Sportsline według ABT Sportsline

19 lutego 2013

Kategoria | ABT  Tuning
Marka, model | ,
Audi A3 Sportback ABT 2

Pod koniec stycznia Audi wprowadziło do sprzedaży nową odsłonę modelu A3 Sportback, a już tunerzy oferują pakiety personalizacyjne dla tego samochodu dla tych klientów, którzy zdążyli się już znudzić swoim nowym Audi i szukają możliwości uatrakcyjnienia jego wyglądu i wzmocnienia jednostki napędowej. W tym gronie znalazł się również specjalista od tuningu modeli Grupy Volkswagena, czyli ABT Sportsline. Ich najnowszy projekt modyfikuje właśnie pięciodrzwiowy model bazujący na platformie MQB, który korzysta z najmocniejszych i najoszczędniej zużywających paliwo silników kompaktowych na rynku.

Co więc proponują specjaliści z ABT Sportsline dla nowego Audi A3 Sportsline? Jeśli samochód jest wyposażony w 1,4-litrowy silnik benzynowy TSI o fabrycznej mocy 122 KM, to tuner pomoże nam we wzmocnieniu go do 160 KM. Jeśli jednak w salonie sprzedaży wybraliśmy wariant kryjący pod maską 2-litrowy silnik wysokoprężny TDI, to po kuracji w AT Sportsline będzie on generować 180 koni mechanicznych zamiast standardowych 150 KM. Więcej mocy wymusza zastosowanie mocniejszego układu hamulcowego, dlatego ABT Sportsline dostarczy nam też specjalne tarcze hamulcowe o średnicy 345 mm.

Niemiecki tuner zadbał również o coś dla oka. Audi A3 Sportsline w ich interpretacji zyskało nieco bardziej “szorstki” wygląd za sprawą specjalnej atrapy chłodnicy, dokładki na przedni zderzak, sportowych fartuchów i obniżonego zawieszenia, dzięki któremu A2 Sportback przybliżyło się o 35 mm do nawierzchni drogi.

Zdjęcia: ABT Sportsline, opracowanie: BM